Kevin Lee zapowiada, że odeśle Al’a Iaquintę do kart wstępnych

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Kevin Lee (17-3) w całej swojej karierze przegrał trzy walki z czego jedną z Al’em Iaquinta (13-4-1) z którym w ten weekend zmierzy się w rewanżu na gali UFC on FOX 31. Lee zapowiada, że tym razem będzie to zupełnie inny pojedynek.

Podczas pierwszej walki z Iaquintą na gali UFC 169 w lutym 2014 roku, Lee miał zaledwie 21 lat i była to jego pierwsza porażka w karierze.Po porażce przez jednogłośną decyzję w tamtej walce, Lee nie tylko zamierza po rewanżu wznieść ręce w geście zwycięstwa, ale także odesłać Iaquintę z powrotem do karty wstępnej w jego kolejnych pojedynkach.

„Czuję się jak zupełnie inny zawodnik niż ten [z walki z 2014 r.] i myślę, że każdy, kto to widział, a potem wraca i patrzy na mnie w ostatnich latach, może powiedzieć, że jestem innym człowiekiem niż wtedy.

Prawdopodobnie ma pewne dobre cechy, ale jesteśmy po prostu dwoma różnymi typami ludzi. W ostatnich latach kilka razy przekroczyliśmy pewne ścieżki, ale jesteśmy dwoma różnymi osobami. On jest tym chłopcem z Jersey, który będzie się upijał i pieprzył w pokoju hotelowym, a ja po prostu nie sądzę, że – nie powinien bardziej podnosić głos niż teraz, więc czuję się tak, jakby moim osobistym obowiązkiem było wyrzucić go stamtąd i umieścić go z powrotem kartach wstępnych.”

Kevin Lee wygrał 10 z ostatnich 13 walk, w tym pokonał przez TKO w piątej rundzie Edsona Barbozę na gali UFC Fight Night 128 w swojej ostatniej walce. 26-letni Xtreme Couture wierzy, że fani zobaczą walkę wartą wydanych pieniędzy w głównym pojedynku wieczoru.

„Ma kilka rzeczy, na które muszę uważać. Al to twardy facet, nie będę mu tego odbierał. Nie lubię go tak naprawdę, ale będę szanował jego styl i będę szanował jego umiejętności. On może pokazać się z dobrej strony i nigdy nie odpuszcza, a to będzie bardzo dobra walka, więc przepracowałem najciężej jak potrafiłem ten obóz treningowy, ponieważ wiem, że on da mi dobrą walkę.”

Al Iaquinta wraca po porażce przez jednogłośną decyzję w walce o pas wagi lekkiej z Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 223. Porażka ta przerwała jego serię pięciu zwycięstw z rzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *