Kevin Holland rozważa przejście do kategorii półśredniej po przegranej walce z Derekiem Brunsonem

UFC

Po przegranej z Derekiem Brunsonem na gali UFC on ESPN 21, Kevin Holland powiedział, że rozważa przejście do kategorii 170 funtów.

Kevin Holland przez prawie całe 25 minut walki był obalany i dominowany w parterze przez Dereka Brunsona przez co przegrał jednogłośną decyzją. Choć wydawało się, że Holland nie potraktował walki poważnie, to trzeba też oddać Brunsonowi, że trzymał się swojego planu. Był on w stanie odsłonić słabą obronę przed obaleniami Hollanda, dzięki czemu nieustannie sprowadzał go do parteru i obijał z góry. To było bezdyskusyjne zwycięstwo Brunsona, które sprawiło, że Holland rozważa teraz możliwość zmiany kategorii wagowej, biorąc pod uwagę to jak łatwo był chwytany i obalany.

W rozmowie z mediami po UFC Vegas 22, Holland powiedział, że rozważa zejście do 170 funtów po tym jak Brunson przerwał jego serię pięciu wygranych walk.

„Holland mówi, że chciałby skorzystać z pomocy dietetyka i spróbować swoich sił w limicie 170 funtów, co jest dość interesujące.”

Holland w przeszłości wspominał, że byłby zainteresowany zejściem do wagi półśredniej, ale jak na razie pozostał w wadze średniej podczas swojej kariery w UFC. Na oficjalnym ważeniu w piątek, Holland wniósł na wagę 183 funty, czyli dwa funty poniżej limitu 185 funtów w wadze średniej i trzy funty poniżej limitu dla walki nie o tytuł. Wydaje się, że mógłby zejść w dół o 12 funtów, aby uzyskać limit wagi półśredniej 171 funtów w walce nie o pas, a zatrudnianie dietetyka może mu w tym pomóc. Warto zauważyć, że Holland walczył w 170 funtach na regionalnej scenie jeszcze w 2017 roku.

Największym problemem jest jednak to, że przegrana Hollanda z Brunsonem przyszła z powodu słabej obrony przed obaleniami, a w wadze półśredniej wielu czołowych zawodników, to przede wszystkim zapaśnicy. Wydaje się, że zanim konieczna będzie zmiana wagi, Holland powinien tak naprawdę skupić się na obronie przed sprowadzeniami, ponieważ odniesienie zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Kamaru Usman czy Colby Covington może być bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *