Kevin Holland ogłasza zejście do wagi półśredniej: „Przenoszę swoje talenty do dywizji 170 funtów”

UFC

Kevin Holland podjął decyzję o zejściu do kategorii półśredniej i to w niej stoczy swoją kolejną walkę.

Odkąd dołączył do UFC w 2018 roku, Kevin Holland (21-7 MMA 8-4 UFC) rywalizował w wadze średniej – ale zawsze wyrażał swoją otwartość na pojedynki również w wadze półśredniej. W środę Holland oficjalnie ogłosił za pośrednictwem Instagrama, że rozpoczął proces redukcji do 170 funtów, aby w tej wadze rozpocząć rywalizację w 2022 roku.

Menedżer Hollanda, Oren Hodak, prezes KO Reps, powiedział MMA Junkie w środę, że Holland odwiedził ostatnio UFC Performance Institute z różnych powodów. Holland otrzymał pomoc z fizykoterapii na kontuzje, przeszedł testy na wstrząs mózgu i pracował z zespołem PI nad planem redukcji do nowej kategorii wagowej.

Holland nie ma jeszcze ustalonej daty powrotu ani przeciwnika na swój debiut w wadze półśredniej. Do dywizji wkracza bez zwycięstwa w swoich ostatnich trzech występach, w tym dwóch porażkach przez jednogłośne decyzje z Marvinem Vettorim i Derekiem Brunsonem oraz walką nierozstrzygniętą z Kyle’em Daukuasem w ostatnim pojedynku.

Na początku 2020 roku Holland miał walczyć w wadze półśredniej z Danielem Rodriguezem. Jednakże, doznał kontuzji barku i wycofał się z walki. Na początku swojej zawodowej kariery, Holland rywalizował w wadze 170 funtów między innymi dla organizacji XKO i LFA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *