Ken Shamrock vs…. Bobby Lashley w marcu

 Bobby Lashley

21 marca w Pensacola na Florydzie ma odbyć się  gala pod nazwą „March Badness”. Organizatorem jest nie kto inny jak legenda boksu Roy Jones Jr., który całkiem nie dawno potwierdził, że zostanie promotorem MMA.

Jednym z pojedynków gali ma być walka legendy MMA i UFC Kena Shamrocka z byłym gwiazdorem WWE Bobbym Lashleyem.

Lashley, który ewidentnie chce skopiowac karierę kolegi z ringu WWE – Brocka Lesnara – zadebiutował w MMA w grudniu na gali Mixed Fighting Alliance gdzie pokonał Joshue Franklina.

Cóż. Każda organizacja organizująca walki chce zostać tą najważniejszą. Promotorzy starają się więc zorganizować najciekawsze ich zdaniem walki. Tak więc obok uznanych zawodników MMA, którzy latami budowali swoja karierę i mają potencjał zatrudniają często zawodników innych sportów. Tak obdyły się walki MMA legendy zapasów Aleksandra Karelina, sumo – Akebono, i wielu judoków – wystarczy wymienić tu Pawła Nastulę. Niestety zatrudnia sie tez często osoby znane z tego, że się wyróżniają fizycznie jak Bob Sapp czy Hong Man Choi lub są znane z tego, że sa znane jak np Bobby Ogolun, telewizyjna postać z Japonii i Brock Lesnar, lansowany ostatnio z powodzeniem przez UFC. Do tej ostatniej kategorii zalicza się Bobby Lashley. Co prawda wygrał z łatwościa swoja debiutancka walkę, ale na mało znanje gali z kompletnie nie znanym zawodnikiem. Należy miec nadzieję, że albo weźmie się do pracy – wzorem Lesnara, robiącego znaczące postępy – i pokaże, że MMA nie ma nic wspólnego z cyrkiem, albo weterani WWE zdominują gale MMA,  zmieniając je w kolejny cyrk.

Wielka szkoda, że Roy Jones Jr. ma w tym udział. Mam nadzieję, że Ken pokaże Lashleyowi miejsce w szeregu.

Główna walka gali ma byc pojedynek Jonesa Jra (52-5) z Omarem Sheiką (27-8).

Edit: Źródła nie podają w jakiej formule odbędzie się walka Jones vs Sheika, mozna więc podejżewac, że będzie to pojedynek bokserski.

5 thoughts on “Ken Shamrock vs…. Bobby Lashley w marcu

  1. O Lesanrze też tak się mówiło (mówi do dzisiaj!!) i pomimo warunków fizycznych nikogo nie zmiótł. Oczywiście Mir, czy Couture mają lepsze warunki od Kena, ale ma przecież doświadczenie, technikę, no i ułomkiem tez nie jest.
    Wole wygraną starca Shamrocka niż pajaca z WWE.

  2. nie ujmując Kenowi, jego czas minął dawno temu, Bobby natomiast nie ma wyboru, musi się wykazać, w pierwszym pojedynku TKO przez rozcięcie pozostawiło pewien niedosyt, oczy wielu zwrócone są na chłopców z WWE z czystej ciekawości, wspaniałe warunki fizyczne a przy tym świetna kondycja doprawiona odrobiną techniki i mamy naprawdę ciekawych ciężkich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *