Kelvin Gastelum zastąpi Paulo Costę w walce z Robertem Whittakerem na UFC on ESPN 22

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Amerykanin wystąpi w walce wieczoru kwietniowej gali.

Ledwo co media obiegły informacje o problemach Paulo Costy (13-1, 5-1 w UFC, #2 w rankingu UFC), które wyeliminowały go z walki na UFC on ESPN 22 a organizacja UFC już znalazła zastępstwo. Rywalizację z Robertem Whittakerem (22-5, 13-3 w UFC, #1 w rankingu UFC) podejmie Kelvin Gastelum (16-6 1 NC, 11-6 1 NC w UFC, #8 w rankingu UFC). Starcie Whittakera z Kelvinem było planowane już dwa lata temu jednak wtedy na przeszkodzie stanęły problemy zdrowotne Australijczyka.

Gastelum w kwietniu 2019r. rywalizował z Adesanyą o walce o tymczasowe mistrzostwo wagi średniej, pojedynek przegrał na punkty. Później Kelvin musiał uznać wyższość także Darrena Tilla i Jacka Hermanssona. W ostatniej walce 29-latek pewnie pokonał Iana Heinischa.

Whittaker stracił pas kategorii średniej przegrywając z Israelem Adesanyą przez nokaut. Od tamtej pory Robert odniósł dwa zwycięstwa, 30-latek decyzjami sędziów pokonał Darrena Tilla i Jareda Cannoniera.

Gala UFC on ESPN 22 odbędzie się 17 kwietnia, podczas eventu zawalczy także Bartosz Fabiński, który podejmie Geralda Meerschaerta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.