Kelvin Gastelum wraca do treningów, chce listopadowej walki z Jackiem Hermanssonem

AP Photo/Leo Correa

27-latek powrócił do zdrowia po 5-rundowej wojnie stoczonej na UFC 236.

Kelvin Gastelum (15-4 1 NC, 10-4 1 NC w UFC, #4 w rankingu UFC) podczas gali oznaczonej numerem 236 rywalizował z Israelem Adesanyą (17-0, 6-0 w UFC, #1 w rankingu UFC) o tymczasowy pas wagi średniej. Po 25 minutach niesamowitej bitwy sędziowie jednogłośnie wskazali na zwycięstwo zawodnika pochodzącego z Nigerii.

Pojedynek ten kosztował Gasteluma trochę zdrowia, po pojedynku 27-latek potrzebował trochę czasu by wrócić do pełni zdrowia. Przedwczoraj, za pośrednictwem mediów społecznościowych, Kelvin poinformował, że jest już w pełni zdrowy i może wracać do treningu. Amerykanin napisał też, że do klatki chciałby wrócić w listopadzie mierząc się z Jackiem Hermanssonem (20-4, 7-2 w UFC, #5 w rankingu UFC).

Jestem trochę zbyt podekscytowany. Lekarz przed chwilą przekazał mi dobre wiadomości, dopuścił mnie do walk i treningów. Po wojnie jaką stoczyłem z Stylebenderem musiałem wziąć wolne i upewnić się, że gdy będę dopuszczony do rywalizacji, będę fizycznie jak nowy. 11 tygodni później nadejdzie ten dzień i będę gotowy otrzymać datę powrotu. Moje oczy są skierowane na listopad. Chcę Wam podziękować za wsparcie, kontynuujmy drogę po złoto.

Mój termin powrotu do oktagonu to listopad. Nie ma wątpliwości. Pojedynek z Jackiem Hermanssonem jest do zrobienia.

Gastelum przed pojedynkiem z Adesanyą odniósł dwa zwycięstwa z rzędu pokonując Michaela Bispinga i Ronaldo Souzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *