Kelvin Gastelum chce walczyć z Andersonem Silva, aby zbliżyć się do walki o tytuł wagi średniej

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Kelvin Gastelum zdobył cenne zwycięstwo na gali UFC Fight Night 106 pokonując legendę MMA Vitora Belforta przez TKO w pierwszej rundzie.

Gastelum stoczył drugą zwycięską walkę po powrocie do dywizji średniej i jak na razie zamierza w niej pozostać. Zwycięzca TUF 17 szuka bowiem nowego wyzwania i konfrontacji z inną legendą MMA jaką bez wątpienia jest były mistrz wagi średniej UFC Anderson Silva.

— Silva to duże nazwisko, on jest legendą i jest wyżej ode mnie w rankingu. Chcę stoczyć walki, które zbliżą mnie do walki o tytuł.

Gastelum dwukrotnie w ciągu tej jednej rundy zaserwował Belfortowi nokdauny, a w międzyczasie mocno obijając Brazylijczyka. W chwili obecnej Kelvin jest niepokonany w wadze średniej, ale nie odrzuca też możliwości powrotu do wagi półśredniej.

— Wierzę, że jestem jednym z najlepszych półśrednich. Jeżeli już zejdę niżej, to musiałaby to być walka o pretendenta numer jeden.

One thought on “Kelvin Gastelum chce walczyć z Andersonem Silva, aby zbliżyć się do walki o tytuł wagi średniej

  1. A niech go zleje. Silva i tak cudem jest na 7 pozycji, wyżej już nigdy nie będzie… no paradoksalnie w obecnej sytuacji ma szansę na pas ale to akurat na ten czas jest w zasięgu wielu zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *