Kelvin Gastelum – Będę następny w wyścigu po tytuł wagi średniej

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Kelvin Gastelum czuje, że to on jest na tej dobrej drodze do zdobycia mistrzowskiego tytułu wagi średniej UFC, ale najpierw będzie musiał pokonać Chrisa Weidmana.

Gastelum jest zestawiony do walki z byłym mistrzem wagi średniej Chrisem Weidmanem do której dojdzie 22 lipca w Nassau Veterans Memorial Coliseum w Uniondale na gali UFC on FOX 25.

W rozmowie z FloCombat, Gastelum powiedział, że jeżeli pokona Weidmana w tej walce, to automatycznie wejdzie na drogę prowadzącą go do walki o pas.

— Absolutnie wierzę w to, że będę następnym gościem w wyścigu o tytuł po wygraniu tej walki i nie widzę powodu dla którego miałoby tak nie być. Gegarda Mousasi już nie ma. Luke Rockhold zaginął w akcji i nie walczył od ponad roku. Yoel Romero i Ronaldo Jacare obaj są po porażkach. Jestem gotowy na to, by być następnym w kolejce i dostać swoją szansę i będę o to prosił zaraz po tym jak dadzą mi mikrofon do ręki. Jestem gotowy na turlanie tej piłki i wywieranie nacisku na to, aby dostać walkę o pas.

Kelvin dodał też, że Weidman jest teraz w trudnej sytuacji w swojej karierze, co czyni go większym zagrożeniem i trudniejszym przeciwnikiem niż kiedykolwiek wcześniej.

— Czuję, że Chris jest w punkcie desperacji i to czyni go groźniejszym. Każdy w jego sytuacji byłby bardziej niebezpiecznym niż wcześniej i dlatego spodziewam się najlepszego Weidmana jaki kiedykolwiek stał w klatce. Nie tylko dlatego, że będzie chciał wygrać tę walkę, ale dlatego, że jest w takiej sytuacji. Spodziewam się, że będzie najlepszy w swoim planie gry i wytoczy najcięższe działa będąc jeszcze lepszym niż wtedy gdy był mistrzem. To jest to, czego się spodziewam i na co się przygotowałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *