Keiichi Sasahara 'Kid zawalczy 29 maja!’

W rozwinięciu znajdziecie świeżutki wywiad z Keiichim Sasaharą, najważniejszą postacią w Dream. Sasahara opowiada o Dream 14 oraz Dream 15. Potężna dawka wiadomości.

Czy naprawdę GP wagi półciężkiej Dream zostało zawieszone?
Keiichi Sasahara:Po porażce Aokiego w Strikeforce, zdecydowaliśmy się rozegrać Dream 14 w klatce. Potem myśleliśmy, że w klatce odbędzie się pierwsza runda wspomnianego GP. Niestety jednak nie wyszło i musimy przełożyć turniej na inny termin, którego jeszcze sami nie znamy.
Tak więc, nie wiadomo, czy odbędzie się ono na Dream 15?
Nie! Możliwe, że tego turnieju wcale nie będzie.

Czy to prawda, że jak ten turniej się już odbędzie, to będzie 4-osobowy?
To jeden z pomysłów, które mamy. Jest jeszcze propozycja, by zorganizować trzy walki, a dwaj, którzy najlepiej się zaprezentują, wejdą do finału, czyli zawalczą o pas.

Kogo możemy się spodziewać na tym turnieju?
Jak na razie podajemy takie nazwiska: Mousasi, Rameau Thierry Sokoudjou, Tatsuya Mizuno, Renato Sobral „Babalu”, Muhammed Lawal „King Mo”. Gdy pierwszy raz pomyśleliśmy o tym turnieju, pomyśleliśmy, że to będzia szansa na zabłyśnięcie Mousasiego. Ale niestety, Gegard przegrał z Lawalem. To będzie szansa na zrewanżowanie się dla Ormianina.

Więc zobaczymy Mo Lawal vs Mouasi na Dream 15?
To zależy od rozwoju wypadków. Jeśli będzie to turniej to prawdopodobnie tak, a jeśli zdecydujemy się na trzy walki, to nie jest to pewne.

Aoki napisał na Twitterze, że chciałby zawalczyć w maju. Zobaczymy go na Dream 14?
(Śmiech) Zignorowałem to. Aoki jest zawodnikiem, który chce walczyć jak najczęściej. Prawdopodobnie chce wrócić do ringu z powodu porażki, ale fizycznie nic mu pewnie nie jest. Jednak nie będzie walczył 29 maja.

A Tatsuya Kawajiri?
Kiedy myślałem o Dream 14, to miał większe szanse na występ niż Aoki. Jeśli Tatsuya zawalczy, to będzie jego pierwsza walka w klatce, więc jeśli wygra wyzwie na walkę Aokiego. Wtedy możemy stworzyć historie obydwu zawodników, która zakończy się walką Shinya vs Tatsuya.

Wiec możesz potwierdzić, że Kawajiri zawalczy na Dream 14?
Tak, ale nie mamy dla niego rywala. Z kim on mógłby zawalczyć?

Wielu ludzi powie, że z Katsunori Kikuno w walce eliminacyjnej wagi lekkiej.
Oni mogą kiedyś o to zawalczyć, ale jeszcze nie w maju.

Kikuno zawalczy na DREAM 14?
Możliwe, ale bardzo trudno jest znaleźć odpowiedniego przeciwnika. Więc na tę chwilę nie jesteśmy pewni.

KID Yamamoto zrezygnował z walki na Strikeforce 15. maja, czy więc zobaczymy go na Dream 14?
Tak Kid zawalczy, ale nie mamy dla niego rywala

Marius Zaromskis miał walczyć na DREAM 14, kiedy miało się to odbyć w Koreii. Czy zobaczymy go 29 maja w ringu?
Nie, on nie będzie walczył, ale prawdopodobnie wróci w czerwcu na Dream 15.

Jakie walki możesz ogłosić na Dream 14 lub 15?
Oczywiście Aoki vs Kawajiri, która odbędzie się w niedalekiej przyszłości. Nic jeszcze nie jest pewne, ale prawdopodobnie zobaczymy kilku ciężkich. Josh Barnett, Alistair Overeem, Andrei Arlovski. Tych wszystkich zawodników chciałbym zobaczyć niedługo walczących w Dream. Najlepsza byłaby walka Barnett vs Overeem. Stać mnie, by zrobić tą walkę.

Do tej pory Dream koncentrowało się na niższych wagach. Czy zamierzacie rozszerzyć ekspansję na wyższe kategorie?
Potrzebujemy walk w cięższych kategoriach, gdyż łatwiej jest zobaczyć fanom, który zawodnik nie miał wcześniej zbyt wiele wspólnego z MMA. Niestety Japończycy nie wygrywają w tych cięższych wagach, nawet w średniej i półśredniej mają problemy. Na razie skupiamy się na lżejszych zawodnikach, dzięki czemu możemy z powodzeniem organizować gale w Japonii.

jeszcze słówko ode mnie. Barnett na 99% nie zawalczy na Dream 14, ani na Dream 15. W lipcu ma galę Strikeforce w Australii, a 8 maja walczy w wrestlingu z Yoshihiro Takayamą. Jeśli nic mu się nie stanie na gali IGF, to może jakimś rzutem na taśmę załapie się na Dream 14.

One thought on “Keiichi Sasahara 'Kid zawalczy 29 maja!’

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *