Katarzyna „The Wolf” Posiadała wraca do Polski z pasem mistrzowskim!

Katarzyna Posiadała

Zawodniczka organizacji Ladies Fight Night, Katarzyna Posiadała już po raz trzeci zdobyła mistrzowski pas Muay Thai organizacji WMF. Podczas trwającej prawie miesiąc podróży do Tajlandii, która jest kolebką tego sportu, zawodniczka LFN Team nie tylko dopisała kolejny sukces w swoim sportowym CV. Kasia odbyła również szereg treningów pod okiem lokalnego mistrza Kru Tak Nateetong, który na zaproszenie żeńskiej organizacji odwiedzi wkrótce Polskę.

Katarzyna Posiadała

Finał Mistrzostw Świata Muay Thai organizacji WMF odbył się 17 marca w Bangkoku. Katarzyna Posiadała w walce o pas zmierzyła się z zawodniczką z Ukrainy, która w tych mistrzostwach wywalczyła złoty medal w formule amatorskiej pokonując swoje rywalki przez KO. W konfrontacji z zawodniczką LFN Team i dwukrotną Mistrzynią Świata Muay Thai Ukrainka nie miała żadnych argumentów. W drugiej rundzie pojedynku doszło do liczenia po mocnym kopnięciu Posiadały na wątrobę przeciwniczki i tylko gong kończący rundę uratował zawodniczkę z Ukrainy przed nokautem. Według Siedlczanki kluczowe okazały się „stare” techniki Muay Thai, dzięki którym Kasia odnotowała kolejne zwycięstwo na imprezie tej rangi i jest dziś posiadaczką mistrzowskiego pasa.

 

Katarzyna Posiadała

„Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim i każdemu z osobna za pomoc w realizacji sportowych celów. Dzięki wsparciu mogliśmy wziąć udział w prestiżowej imprezie i wspólnie z Kasią świętować odbiór pasa mistrzowskiego.” – mówi Sebastian Jagielski, który razem z trenerem zawodniczki Andrzejem Wasilewskim towarzyszy Kasi w podróży i przygotowaniach, a podczas mistrzostw występował w charakterze sędziego z ramienia LFN oraz Polskiego Związku Kickboxingu. Zarówno Kasia jak i towarzyszący jej trenerzy podkreślają, że nieoceniony okazał się doping włodarzy LFN, którzy przyjechali do Bangkoku, żeby wesprzeć swoją zawodniczkę podczas walki finałowej.

Katarzyna Posiadała

Na tydzień przed mistrzostwami Kasia do zwycięskiej walki o pas przygotowywała się pod okiem lokalnego mistrza w zaprzyjaźnionym klubie Cho Nateetong Gym. Kru Tak Nateetong już na początku kwietnia przyleci do Polski i będzie gościem specjalnym gali Ladies Fight Night „Five Points”, która 8 kwietnia odbędzie się w Poznaniu. Zawodniczka LFN Team specjalizująca się w K-1 oraz Muay Thai, ze względu na udział w Mistrzostwach Świata nie wystąpi na najbliższej gali organizacji. Kasia będzie na niej obecna w charakterze gościa, ale jeszcze w tym roku wróci do klatkoringu LFN. „Ja Wam jeszcze pokażę!” – mówi Katarzyna Posiadała zapytana o komentarz do swojego ostatniego sukcesu. Trzymamy kciuki!

Kasię Posiadałę będzie można spotkać już w najbliższą sobotę – 25.03. – podczas Forum MMA na Stadionie Narodowym.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *