Karta Walk MMA Attack 2. odsłona siódma

Organizacja MMA Attack podpisała kontrakt z kolejnym zawodnikiem, którego zobaczymy 27 kwietnia w katowickim Spodku. Jest nim zawodowy kulturysta Robert Burneika. Kibice już go znają – jako gwiazdę internetu o pseudonimie „Hardcorowy Koksu”.

Zapraszamy Roberta do oktagonu, jako wszechstronnego sportowca. Chcemy pokazać, że kulturystyka to coś znacznie więcej, niż tylko „pompowanie mięśni”! – mówią przedstawiciele MMA Attack.
Czy kulturysta może być dobrym zawodnikiem Mieszanych Sztuk Walki? Dowiemy się 27 kwietnia w Katowicach.

Robert (Robertas) Burneika
„Hardcorowy Koksu”
Urodził się na Litwie, 8 lipca 1978
Żonaty z Polką
Mieszka w Las Vegas, NV
Wzrost: 178 cm
Waga startowa: 115 kg
Waga poza sezonem: 132 kg
Klatka piersiowa: 142 cm
Biceps: 61 cm
Kark: 55 cm
Talia: 86 cm
Pierwszy trener: Audrius Jegelevicius
Jego wzór to: Arnold Schwarzenegger i Jay Cutler
Najbardziej dumny jest ze swoich ramion
Ulubiona potrawa: stek (czasem z pieczonym ziemniakiem)
Ulubione ćwiczenia: wyciskanie na ławeczce
Cel na przyszłość: wygrać na Olympii
Robert urodził się w Olicie* nad Niemnem. Jego idolem był Arnold Schwarzenegger. Pierwszą siłownię zbudował sobie na strychu. Intensywne treningi rozpoczął jako czternastolatek. Trenował samemu, a po kilku latach zapisał się do klubu i mając 19 lat – debiutował w lokalnych zawodach kulturystycznych. Zajął piąte miejsce. Próbował też startować w wyciskaniu leżąc, uzyskał wynik 184 kg. W roku 1999 wyjechał do USA. Startował w zawodach strongman. Zamiłowanie do kulturystyki jednak zwyciężyło i skoncentrował się na przygotowaniach do zawodów kulturystycznych. Ożenił się z mieszkającą w Stanach Polką i otrzymał obywatelstwo.
Praca w siłowni zaczęła przynosić sukcesy. Po sukcesach na lokalnych zawodach zakwalifikował się do Mistrzostw USA.

Osiągnięcia w kulturystyce:
2011 IFBB New York Pro – 5. miejsce;
2010 NPC USA Bodybuilding Championships – 4. miejsce;
2010 NPC National Bodybuilding Championships – 1. miejsce (licencja zawodowca IFBB);
2009 NOV 21 NPC National Bodybuilding Championships – 2. miejsce;
2009 NPC USA Bodybuilding Championships – 3. miejsce;
2009 NPC Atlantic States Bodybuilding Championships – 1. miejsce;
2008 IFBB North American Bodybuilding Championships – 6. miejsce;
2008 NPC USA Bodybuilding Championships – 7. miejsce;
2006 NPC Eastern USA Bodybuilding Championships – 1. miejsce;
2006 NPC East Coast Bodybuilding Championships – 1. miejsce;
2006 NPC Northeastern Tournament of Champions – 2. miejsce.
Olita* Litwa znajdowała się do marca 1990 roku w ZSRR, jako Litewska Socjalistyczna Republika Radziecka. 11 marca 1990 Litwa ogłosiła Deklarację Niepodległości.

Współczesny Arnold
Robert Burneika idzie drogą Arnolda Schwarzeneggera, wykorzystując skutecznie współczesne media. Podobnie jak Arnold, wyemigrował do USA nie w poszukiwaniu chleba, ale dla swojej pasji, dla kulturystyki. Schwarzenegger po przybyciu do Stanów szybko zorientował się, że jeśli nie wejdzie w inny, nieznany dotąd kulturystom świat, to pozostanie na zawsze w obskurnej siłowni, a blask reflektorów i sława dotknie go, co najwyżej raz do roku na zawodach. Podjął takie działania, jakie były dostępne w pierwszym okresie jego kariery. Podobnie Robert. Gdyby nie, genialny w swojej prostocie, pomysł na wykorzystanie mediów, byłby jednym z wielu zawodowych kulturystów.
Gdy Schwarzenegger wyczerpał już możliwości promocyjne kulturystyki, skierował się w stronę filmu. Czy teraz podobnie postąpi Robert, czując ogromną popularność Mieszanych Sztuk Walki? Dzięki temu, że podjął wzywanie startu w MMA – jest jeszcze bardziej popularny, niż choćby miesiąc temu.
Już toczą się dyskusje, czy kulturysta ma jakiekolwiek szanse w walce MMA. Powraca odwieczna kwestia: Co bardziej „DZIAŁA”? Tysiące młodych ludzi dyskutuje na portalach, pytając jak pogodzić trening sylwetki z treningiem walki.
Już wkrótce Robert Burneika, w swoim stylu, udzieli jasnej odpowiedzi na to pytanie!

Nowe spojrzenie
Zapraszając Roberta Burneikę, zawodowego kulturystę – MMA Attack odwołuje się do tradycji kulturystyki – sportu łączącego w sobie siłę, sprawność i piękno.
Już od lat 80. dwudziestego wieku kulturyści są pionierami zdrowej diety dla wszystkich. Przedstawiciele sportów sylwetkowych jako pierwsi zaczęli świadomie i skutecznie stosować sportowe suplementy. Na kulturystach wzorują się medaliści olimpijscy właśnie w kwestiach diety, suplementacji oraz uzupełniającego treningu siłowego. Kulturystyka i fitness to dyscypliny, dzięki którym ludzie na całym świecie uzyskują wymarzoną sylwetkę, sprawność i zdrowie. Współczesny „przemysł fitness” opiera się na doświadczeniach kulturystów.
Kulturystyka, mimo tych niekwestionowanych dokonań, jest jednak często odbierana fałszywie, jako sport polegający jedynie na „napinaniu mięśni”. Chcemy ten obraz zmienić. Spójrzmy na kulturystykę, jako na drogę do wszechstronnej sprawności!

34 thoughts on “Karta Walk MMA Attack 2. odsłona siódma

 1. Powie że to jego ostatnia walka %-)

  Burneika na pewno nie traktuje tej walki jako początek czegoś nowego bo wątpię aby porzucił bodybuilding na rzecz MMA i zrezygnował z tego nad czym wiele lat pracował. Myślę, że właśnie z tego względu można przymknąć oko na tę jego decyzję.

 2. Ja na miejscu Roberta bym zrobil to samo co Pudzian. Jak by mu sie nie udalo to ok trudno … bo mu pewnie i tak nie zalezy.

  A chodz najman to cioto to raczej w stojce Robert nie ma szans. A moze Burneika zaskoczy amerykanskimi zapasami:D

 3. Federacji ksw chodzi bardziej o zarobienie siana na koksie niz na walkach czy chocby na jego wygranej razem na pudzianie I na koksie tych dwoch pokemonow dyrektorow ksw zarobi w chuj siana Bo jaki jeden zawodnik tak I drugi to naweT nie nadaja sie do tarcia chrzanu jesli chodzi o mma!!!!!

 4. Swazie: Ja na miejscu Roberta bym zrobil to samo co Pudzian. Jak by mu sie nie udalo to ok trudno … bo mu pewnie i tak nie zalezy.A chodz najman tocioto to raczej w stojce Robert nie ma szans. A moze Burneikazaskoczy amerykanskimi zapasami:D

  Ciota a w real by cie rozjebal w 5 sekund lamusie internetowy ;]

 5. arrekk, widziałeś na YT jak koks walił w worek? ZERO techniki i umiejetności bokserskich ani kickboxerskich. Z racji budowy ciała w zapasach też raczej nie jest dobry. Najman to też zawodnik bez techniki, cała bokserska polska sie z niego śmiała jak startował w boksie (nie pokonał nikogo z dodatnym rekordem a przegrał nawet z Peterem Simko, który miał 40 porażek) ale jakieś tam doświadczenie ma, bo pare razy w ringu stał. Stawiam na TKO wygrana Najmana (Az nie wierze, że to napisałem :P)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *