Karta walk gali KoK World GP 2010 In Warsaw

Gotowa jest już niemal w komplecie karta walk gali KOK World GP 2010 In Warsaw. Składają się na nią głównie walki w kickboxerskiej formule K-1 MAX czyli rywalizacji zawodników wagi do 70 kg. Organizowana jest pod auspicjami japońskiej organizacji FEG i jest kolejną czwartą z rzędu imprezą w jej ramach od 2008 roku.

Największą atrakcją gali będzie 8 osobowy międzynarodowy turniej fighterów walczących o przepustkę do finału w Moskwie, który wyłoni uczestnika ze wschodnioeuropejskiej strefy. Do rywalizacji na japońskich arenach przystąpi on w 2011 roku.

W turnieju jest dwóch polskich fighterów: Piotr Kobylański i Łukasz Szulc, którzy zapowiadają walkę do upadłego. Wierzą, że spotkają się w finale i nie jest to nie możliwe, choć konkurencja jest szalenie mocna. Zawodnicy z Francji, Holandii i Niemiec a także z Litwy i Ukrainy nie będą statystami, mają na koncie sukcesy i chcą zdobyć nowe.

Oprócz turnieju widzów czekają atrakcyjne superfight, z których głównym będzie pojedynek legendy polskiej sceny Kickboxingu, Muay Thai i K-1, Mariusza Cieślińskiego (Trec Team)  z japońskim mistrzem Muay Thai i MMA Keisuke Fujiwarą. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników mimo 36 lat jest w znakomitej formie i nie przegrał walki od ponad dwóch lat. Chce też dobrze pokazać się w walce z Japończykiem i… zawitać być może do jego kraju. Mistrz organizacji ZST i uczestnik gal Dream będzie chciał odnieść tu błyskotliwe zwycięstwo i wrócić z tarczą do domu. W 2008 roku Polak wygrał na gali K-1 MAX GP Europe z innym gościem z Kraju Kwitnącej Wiśni i wywołał wówczas olbrzymi aplauz widowni. Teraz zapowiada się znacznie trudniejszy pojedynek dla niego, ale Cieśliński jest dobrej myśli.

Fanów czeka też przynajmniej jedna walka w formule MMA. Wystąpią w niej młodzi zawodnicy z Polski i Litwy – Dawid Żywica i Ignas Barysas. Konfrontacja dwóch szkół MMA stanie się ich udziałem i da porównanie na jakim są poziomie oba kraje w tej formule. W jeszcze jednym superfight wystąpią Mateusz Kopiec z Warszawy i Pavel Obozny z Białorusi, który walczy od niedawna w barwach klubu „Corpus Gdańsk”. To może być najlepsza walka wieczoru, bo Polak to wielkie talent Muay Thai z ponad trzydziestoma wygranymi walkami a Obozny to wielki showman z kapitalną techniką i jeszcze większym bilansem.

Karta walk przeszła spore przeobrażenia na skutek kontuzji wielu zawodników, którzy byli pierwotnie awizowani do poszczególnych pojedynków. Wielką stratą jest odwołanie main event i wielkiego pojedynku finalisty światowego turnieju K-1 World MAX w 2008 roku, Artura Kyshenko z Ukrainy i największej sensacji światowego K-1 MAX jaką stał się Polak, Michał Głogowski, który awansował do tegorocznej elity. Polak za trzy tygodnie weźmie udział w rywalizacji finałowego turnieju, który obserwuje cały świat. Awans okupił 12 szwami nad okiem po ataku rywala głową i niestety rany nie zagoiły się na tyle do końca by podjąć bój. W obliczu przyszłego startu i braku sparingów ryzyko było zbyt duże, by Polak wystąpił. Atrakcyjna walka z Kyshenką będzie musiała poczekać do późnej do końcówki roku lub nawet przyszłego 2011 roku. Wypadł także ciekawy superfight MMA z udziałem doświadczonego Roberta Jocza, niestety stało się to na wskutek nokautu jaki w sobotę 16 października na gali w Amsterdamie Polakowi zaserwował Holender Darpinyan. To bardzo skomplikowało zestawienie pojedynków, ale z kolei może dać szansę młodszym fighterom.

Poniżej aktualna karta walk:

Walka otwarcia
60 kg.: Przemysław Dobiała (Polska/Kohorta Poznań) vs. Łukasz Łęczycki (Polska/Garuda Warszawa)

KOK World GP 2010 In Warsaw – 70 Kg Tournament

Blok A

1. Piotr Kobylański (Polska/Kobe Gym) vs. Fernando Groenhart (Holandia/Mikes Gym)

2. Enriko Gogokhia (Ukraina/Captain Odessa) vs. Johny Tancray (Francja)

Blok B

3. Łukasz Szulc (Polska/Czerwony Smok) vs. Leo Booninger (Niemcy/Hanse Gym)

4. Sergey Kulyaba (Ukraina) vs. Tadas Jonkus (Litwa)

Superfight K-1

5. 73 kg.: Mateusz Kopiec (Polska/Walka Warszawa) vs. Pavel Obozny (Białoruś/Corpus Gdańsk)

Superfight MMA

6. 65 kg.: Dawid Żywica (Polska/Berkserkers Team) vs. Ignas Barysas (Litwa/Cunamis Gym)

Półfinał turnieju KK World GP
7. A1 vs. A2
8. B1 vs. B2

Main Event K-1 MAX

9. 60 kg.: Mariusz Cieśliński (Polska/Trec Team) vs. Keisuke Fujiwara (Japonia/ZST Team)

9 thoughts on “Karta walk gali KoK World GP 2010 In Warsaw

  1. nikt mi nie odpisywal na maile wiec zapytam tutaj, czy wiadomo w jakich sektorach znajdują sie wygrane w konkursie wejściówki? kawałek mam do wawki i zastanawiam się czy cokolwiek zobaczę, nie chciałbym się zawieść, może warto byłoby na miejscu kupic lepsze bilety. Proszę o jakieś info, pozdrawiam i dziekuje

  2. d-amian-enp: Byłem na ostatniej takiej gali na Torwarze i praktycznie z każdego miejsca dobrze widać, z trybun lepiej czasami nawet niż płyty

    Zgadzam się. Też wolę zazwyczaj oglądać gale z trybun niż z płyty (no chyba że z pierwszego rzędu pod ringiem) bo po prostu lepiej wszystko widać.

  3. Rozpiska dupy nie urywa, miało być pięknie, a wyszło jak zawsze 😛 Szkoda, że nie będzie Głogowskiego, ani Kyshenko, chociaż wcale się nie dziwię temu pierwszemu, że nie wystąpi na turnieju w Warszawie w końcu ma wielką szansę przed sobą w Japonii. Ważne, że coś się dzieje w Świecie kickboxingu i K-1 w Polsce, bo osobiście już jestem troszkę znudzony przytulańcami w MMA 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *