Karolina Kowalkiewicz przegrywa walkę z Jessicą Andrade na gali UFC 228

Ronald Martinez/Getty Images

Pojedynek Karoliny Kowalkiewicz z Jessicą Andrade na gali UFC 228 był jednym z najważniejszych obecnie pojedynków w dywizji słomkowej kobiet, ponieważ miał on wyłonić pretendentkę do walki o pas.

Niestety z pojedynku co-main event zwycięsko wyszła Jessica Andrade (19-6 MMA, 10-4 UFC), która pokonała Karolinę Kowalkiewicz (15-3 MMA, 5-3 UFC) w pierwszej rundzie nokautując ją. Kowalkiewicz wyszła do walki z dwoma wygranymi pojedynkami z Jodie Esquibel przez jednogłośną decyzję i Felice Herrig przez niejednogłośną decyzję. Dla Andrade była to natomiast trzecia wygrana walka z rzędu po zwycięstwach z ClaudiąGadelhą i Tecią Torres przez jednogłośne decyzje.

Runda pierwsza rozpoczęła się od ataku Andrade, która trafiła Polkę mocnym prawym. Brazylijka szła za ciosem atakując Karolinę, która znalazła się w tarapatach. Kowalkiewicz zdołała się uwolnić i trafiła Andrade jabem. Polka skutecznie zadała ciosy kolanem w klinczu, Andrade odwróciła pozycję, a następnie wyprowadziła cios prawą ręką. Karolina odpowiedziała niskim kopnięciem. Andrade skontrowała bocznym kopnięciem na tułów. Kowalkiewicz starała się znaleźć odpowiedni dystans, ale zeszła głowąbardzo nisko zadając niecelne ciosy i Andrade wykorzystała ten moment wyprowadzając potężny cios prawą ręką, który sięgnął szczęki Kowalkiewicz powalając ją na deski.

4 thoughts on “Karolina Kowalkiewicz przegrywa walkę z Jessicą Andrade na gali UFC 228

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *