Karol Bedorf vs Paweł Nastula w 2013 roku

Federacja KSW opublikowała na swojej stronie wywiad z Karolem Bedorfem w którym jest mowa o jego walce z Pawłem Nastulą. Walka ma się odbyć w 2013 roku ale nie podano dokładnie na której gali. Wiadomo także, że „Coco” stoczy w przyszłym roku na gali KSW 22 pojedynek o pas międzynarodowego mistrza wagi ciężkiej.

Poniżej wywiad z Karolem Bedorfem.

W środę zaraz po gali KSW20 spotkałeś się z właścicielami Federacji KSW. Możesz powiedzieć, co było powodem tego spotkania i o czym rozmawialiście?
 – Dokładnie. Spotkaliśmy się na gorąco po gali, żeby porozmawiać o mojej przyszłości. Jeszcze przed galą KSW20 miałem spotkanie z Maćkiem Kawulskim, który powiedział mi, że jak wygram najbliższą walkę to dostanę szansę możliwość walki o pas Międzynarodowego Mistrza Federacji KSW w wadze ciężkiej. To co usłyszałem zmobilizowało mnie bardzo.
Jak wiemy walkę z Karlem Knothe wygrałeś, więc kiedy walka o pas? Ustaliliście jakiś termin? Na której to będzie gali?
– Kolejną walkę dla Federacji KSW stoczę na gali KSW22 i będzie to pojedynek o pas Międzynarodowego Mistrza KSW w wadze ciężkiej.
W jednym z wywiadów po gali KSW20 Martin Lewandowski wspomniał, że jesteś brany pod uwagę, jako przeciwnik dla Pawła Nastuli, który kilka dni temu związał się kontraktem z Federacją KSW. Czyżbyś miał z nim walczyć o to trofeum?
–  Mogę zapewnić, że na gali KSW22 będę mieć walkę o pas, ale nie wiem, czy będzie to walka z Pawłem. Wiem na pewno, że w 2013 roku stoczę walkę o pas i będę walczyć z Pawłem Nastulą.
Jakie masz plany na najbliższe tygodnie?
– Na pewno nie będę długo wypoczywać. Mam przeciążone kolana, łokcie i barki, ale długo czasu na wypoczynek nie potrzebuję. Zamierzam wyjechać do USA i tam trenować.
Michał Materla również ma w planach wyjazd do Ameryki. Jedziecie razem?
– Nie. Zamierzam bardziej obrać kierunek ku San Diego. Mieszka tam mój przyjaciel, Brazylijczyk Cadu i już wielokrotnie zapraszał mnie do siebie, żebym przyjechał i potrenował.
Chciałbym jeszcze zapytać o walkę na KSW20. Oglądałem twój pojedynek i dostrzegłem, że w pewnym momencie zaczęło brakować ci tlenu. Co się stało?
– Druga runda walki z Knothe kosztowała mnie dużo tlenu, wystrzelałem się. Rozmawiałem już z moim fizjologiem i wiem, że będziemy musieli więcej popracować nad wydolnością. On w czasie moich przygotowań był zajęty, bo pracował z olimpijczykami i był w Londynie. Teraz gdy jest już po Igrzyskach Olimpijskich będziemy mogli skupić się na moich przygotowaniach. Będziemy kontrolować zakwaszenie krewi.
Karol dowiedziałem się od ciebie dużo nowych wiadomości, które na pewno zainteresują fanów MMA. Na koniec jeśli chciałbyś podziękować sponsorom, trenerom to możesz uczynić to w tej chwili.
– Sponsorzy, sponsorami. Podziękowania należą się przede wszystkim trenerom Piotrowi Bagińskiemu i Andrzejowi Kościelskiemu, którzy poświęcają czas, żebyśmy my, młodzi robili wyniki.

5 thoughts on “Karol Bedorf vs Paweł Nastula w 2013 roku

  1. Bedorf to imo najwieksze beztalencie polskiego MMA, majac takie warunki fizyczne walczy bardzo przecietnie…
    Lepiej by sie sprzedala walka Pudzian-Nastula, ale pudzian trzesie portkami przed Nastula, wiec raczej takiej walki sie nie doczekamy, chyba, ze za 5 lat jak juz Nastula bedzie chodzil o lasce to moze wtedy pudzian podjal by wyzwanie 😉

  2. Bardzo się zdziwicie. Może i Bedorf nie jest jakimś topowym europejskim ciężkim ale jest dużo młodszy, ma warunki fizyczne , dobrych trenerów i według mnie poradzi sobie z Nastulą. Szanuję Pawła, jego doświadczenie, no ale z kim on walczył w ostatnich latach? Praktycznie tylko trening. Ja dałbym mu na start Różala. Fajnie mogłaby wyglądać promocja tej walki i tu według mnie Nastula nie miałby żadnych problemów. To jest tylko moje zdanie

  3. niby czym do was przemawia paweł ? coco napewno sie nie da poddac jest duzo wiekszy silniejszy , z jego def. zapasami pawel sobie moze nie poradzic . straci siły a wiadomo ze wiek juz nie ten jedyna szansa to stojika ale i mysle ze coco go pewnie wpkt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *