Kamil Waluś poznał ryala na KSW 28, będzie nim Jędrzej Maćkowiak

Niepokonany zawodnik Ankosu Zapasy Poznań Jędrzej Maćkowiak będzie rywalem Kamila Walusia w jednej z walk karty wstępnej gali KSW 28: Fighters’ Den, 4 października w Szczecinie. Dla 22-latka pochodzącego z Rawicza będzie to debiut na galach Federacji KSW.

Maćkowiak może się pochwalić trzema zwycięstwami w trzech zawodowych występach w MMA. Ważący ponad 115 kilogramów i mierzący 193 centymetrów zawodnik ostatnio w grudniu wystąpił w czteroosobowym turnieju wagi ciężkiej w Lidzbarku Warmińskim, gdzie pomimo złamania dłoni już w pierwszej walce, odprawił przed czasem rywali z Węgier i Słowacji. W klubie trenera Andrzeja Kościelskiego młody ciężki jest regularnym sparingpartnerem m.in. innego uczestnika KSW 28 Karola Bedorfa oraz weterana gal KSW Janka Błachowicza.

Waluś po trzech kolejnych wygranych na galach KSW, w grudniu na KSW 25 musiał uznać wyższość Oliego Thompsona. Obecnie zawodnik z Augustowa przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie trenował w teamie Grega Jacksona m.in. z byłym mistrzem K-1 Alistairem Overeem i byłym mistrzem UFC Andreiem Arlovskim.

Pojedynek dwóch młodych ciężkich będzie interesującym preludium do dwóch kolejnych walk w królewskiej kategorii na szczecińskiej gali. Po Walusiu i Maćkowiaku do klatki KSW wejdą jeszcze Michał Andryszak z Michałem Włodarkiem oraz broniący tytułu mistrza KSW w wadze ciężkiej Bedorf w starciu z Rollesem Gracie.

Informacja prasowa

7 thoughts on “Kamil Waluś poznał ryala na KSW 28, będzie nim Jędrzej Maćkowiak

  1. Jędrzej nie powinien mieć problemów, pomimo że Waluś był\jest w stanach i tam trenował…

    btw. kto ma trochę kaski to też może przejechać się do teamu Grega Jacksona i zapisać się na treningi 🙂

  2. Cos czuje ,ze to poczatek konca Walusia. Mlody zajmie jego miejsce i da pare niezlych walk z lepszymi rywalami niz mial do czynienia Kamil. Mozesz miec najlepszych sparingpartnerow i specjalistow ale jesli nie masz tego czegos co cie wyroznia z tlumu zawsze bedziesz sredniakiem. Koles ma 22 lata i sparuje z Jankiem i Karolem ikonami ksw , to o czyms musi swiadczyc. Walus dostanie w pizde i poleci z ksw

  3. Walusia to ciężko mi skategoryzować pod zawodnika czy frika jak Bonus BGC. Niby coś tam trenuje i stara sie , ale nikt mi nie wmówi , że podpalanie sie i jazda odrazu na hura na zawodnika to tajemne techniki które mozna nabyć tylko zagranica 😀 Bo stary dobry lewy prosty uczony w Polsce od dawna bije na głowe e bzdety:D

  4. Panowie, ale ten cały Waluś – on nigdy nie trenował nic, (nic nie zdobył nawet jako STRONG MEN) wystąpił w kilku walkach lokalnych (można zobaczyć na YT – śmiech) i przez dobre warunki pieniężne zabrali go do KSW… tak może każdy posiadający większą ilość gotówki, tak samo jak wyjazd do USA na treningi, proste, masz kasę = możesz jechać i trenować z najlepszymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.