Kamil Oniszczuk vs. Paweł Celiński w rozpisce Babilon MMA 3 w Radomiu

Znamy kolejny pojedynek, który odbędzie się podczas trzeciej edycji Babilon MMA.

Kamil Oniszczuk (4-0) i Paweł Celiński (3-3) dołączyli do karty walk gali Babilon MMA 3, która odbędzie się 16 marca w Radomiu. Obaj mieli się zmierzyć już w 2017 roku, ale na przeszkodzie stanęła kontuzja drugiego z nich. Starcie zostało zakontraktowane w limicie kategorii półśredniej.

Ten pojedynek miał się odbyć w grudniu minionego roku w Legionowie. Celiński złamał jednak palec, a w jego miejsce wskoczył inny reprezentant olsztyńskiego klubu Berkut Arrachion – Paweł Karwowski. Po trzech emocjonujących rundach sędziowie wypunktowali triumf Oniszczuka. W jednym z wywiadów po zwycięskiej walce zawodnik Ankosu MMA Poznań w ostry sposób odniósł się do słów Celińskiego. Powodem były ich dyskusje w mediach społecznościowych.

Najlepszym miejsce do wyjaśnienia nieporozumień jest klatka MMA i dlatego Tomasz Babiloński postanowił dać szansę występu obu zawodnikom.

Oniszczuk podpisał z organizacją długoterminowy kontrakt na wyłączność. Jest określany mianem jednego z największych talentów polskiego MMA. Ma zaledwie 21 lat i już 4 zawodowe zwycięstwa na koncie. Trenuje pod okiem Andrzeja Kościelskiego.

Celiński jest starszy i bardziej doświadczony. W zawodowej karierze zanotował 3 zwycięstwa i tyle samo przegranych. Ostatni pojedynek stoczył we wrześniu minionego roku. Pokonał wówczas w Warszawie Patryka Rutę.

Obok wyżej wymienionych w Radomiu wystąpią mistrz olimpijski Szymon Kołecki, Łukasz Borowski, Rafał Haratyk, Daniel Skibiński, Michał Elsner, Mateusz Siński, Daniel Rutkowski, Michał Orkowski, Łukasz Łysoniewski, Dawid Pepłowski, Piotr Kacprzak oraz Dawid Wylegała. Kolejne nazwiska w karcie pojawią się wkrótce.

Transmisję z Radomia będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu. Ostatnie bilety są dostępne w serwisie eventim.pl.

Aktualna karta walk Babilon MMA 3:

Walka wieczoru:

93 kg: Szymon Kołecki – Łukasz Borowski

Karta główna:

83,9 kg: Rafał Haratyk – TBA
77,1 kg: Daniel Skibiński – TBA
77,1 kg: Michał Elsner – TBA
65,8 kg: Daniel Rutkowski – Mateusz Siński
77,1 kg: Kamil Oniszczuk – Paweł Celiński
120 kg: Michał Orkowski – Łukasz Łysoniewski
83,9 kg: Dawid Pepłowski – TBA
65,8 kg: Damian Zorczykowski – Krystian Krawczyk

Karta wstępna (semi-pro):
65,8 kg: Piotr Kacprzak – Dawid Wylegała

Wiadomość prasowa
Babilon MMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *