Kamaru Usman vs. Colby Covington oficjalnie walką wieczoru UFC 245

Szeroko komentowana i od dawna oczekiwana walka o tytuł wagi półśredniej UFC między mistrzem Kamaru Usmanem a Colbym Covingtonem została potwierdzona! Pojedynek odbędzie się 14 grudnia w Las Vegas na gali UFC 245 i będzie główną walką wieczoru.

MMAJunkie potwierdziło wstępny raport ESPN poprzez źródło bliskie sytuacji. Ogłoszenie tej walki oznacza, że karta walk gali UFC 245 będzie miała teraz trzy walki o tytuły mistrzowskie. Oprócz Usman vs Covginton, Max Holloway będzie bronił swojego tytułu mistrza wagi piórkowej przed Alexandrem Volkanovskim, a mistrzyni wagi piórkowej i koguciej Amanda Nunes będzie broniła pasa wagi koguciej przed byłą mistrzynią wagi piórkowej Germaine de Randamie.

Kamaru Usman (15-1 MMA, 10-0 UFC) ma rewelacyjną serię zwycięstw. Od wygrania turnieju The Ultimate Fighter 21, nikt nie był w stanie pokonać Usmana, którego powolny, ale stały wzrost w dywizji zakończył się całkowicie jednostronnym, jednogłośnym zwycięstwem  przez decyzję po kompletnej dominacji nad Tyronem Woodleyem, któremu odebrał pas na UFC 235.

Colby Covington (15-1 MMA, 10-1 UFC) w końcu dostanie upragnioną walkę o pas, co do której jest przekonany, że zasłużył na nią przez ostatnie półtora roku. Covington pokonał byłego mistrza wagi lekkiej Rafaela dos Anjos zdobywając tytuł tymczasowego mistrza wagi półśredniej na UFC 225.

Jednak potem sprawy mocno się skomplikowały w kwestii otrzymania walki o niekwestionowany tytuł. Kiedy Covington odrzucił walkę unifikacyjną z Tyronem Woodleyem na UFC 228, UFC pozbawiło go tymczasowego pasa i zestawiło pojedynek Tyron Woodley vs Darren Till.

Covington wrócił do akcji w sierpniu i odniósł imponujące zwycięstwo nad byłym mistrzem wagi półśredniej Robbie Lawlerem, zdobywając siódme zwycięstwo z rzędu. Następnie podjęto próbę zestawienia walki z Usmanem na UFC 244, ale negocjacje zakończyły się fiaskiem. Jednocześnie Covington skarżył się, że był traktowany niesprawiedliwie przez UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *