Kamaru Usman twierdzi, że walka z Canelo Alvarezem musi się odbyć i wyjaśnia, dlaczego będzie inna niż walka Mayweather vs McGregor

Kamaru Usman Instagram

Kamaru Usman uważa, że istnieje możliwość, że w niedalekiej przyszłości zmierzy się z gwiazdą boksu Canelo Alvarezem.

Mistrz wagi półśredniej UFC uważa, że walka bokserska z Canelo jest koniecznością w sportach walki i uważa, że nie jest to tak trudne do zrealizowania, jak się to ludziom wydaje.

Obecnie Usman (20-1 MMA, 15-0 UFC) jest uważany przez większość za najlepszego zawodnika w wadze 170 funtów, jest mistrzem wagi półśredniej UFC i od trzech lat zajmuje to miejsce. Tymczasem Canelo jest niekwestionowanym mistrzem boksu w wadze super średniej – 168 funtów.

Usman jest przekonany, że walka bokserska z Canelo jest możliwa i nie unika tego wyzwania, mimo że nie jest bokserem.

„Absolutnie, dlaczego nie miałoby być takiej możliwości?” powiedział Usman w rozmowie z MMA Junkie. „On sam to powiedział. Pound-for-pound vs. pound-for-pound. A to, co Ali (Abdelaziz) miał na myśli (nazywając Canelo „tchórzem”) to to, że oczekują od nas, że tam pójdziemy. Jesteśmy prawdziwymi wojownikami. Co by się stało, gdybyśmy ja i on wyszli na ulicę? Jesteśmy prawdziwymi wojownikami i oczekują, że przejdziemy (do boksu) będziemy uczestniczyć w ich sporcie, ich sztuce. Dlatego właśnie Ali tak powiedział. Ale na koniec końców jestem gotów tam wejść. Mam „cojones”, żeby tam wejść.

Jest jak jest, ale uważam, że ta walka musi się odbyć na 100 procent. Walka pound-for-pound vs. pound-for-pound. Wszyscy mówią, że nie da się tego zrobić, dopóki to się stanie. Ja już mówiłem, że go zatrzymam”.

W przeszłości doszło do niewielu sytuacji, w których spotkali się bokserzy wysokiego kalibru i czołowi fighterzy UFC. Były mistrz bokserski James Toney walczył z byłym mistrzem UFC Randym Couture w 2010 roku. W 2017 roku były dwukrotny mistrz UFC Conor McGregor stanął w ringu, by zmierzyć się z legendą boksu Floydem Mayweatherem.

To rzadki widok, aby zobaczyć mistrza UFC w ringu bokserskim, ale Usman nie sądzi, że jest to trudne do zrobienia.

„Ja i Dana (White) jeszcze o tym nie rozmawialiśmy, ale chcę tej walki, jeśli Canelo chce walczyć, a on powiedział, że nie ma nic przeciwko temu” – powiedział Usman. „To nie jest zbyt trudne. Dana White nie bez powodu jest najlepszym promotorem w tej branży. Nie jest to zbyt trudne do zrobienia. Myślę, że możemy doprowadzić do tej walki”.

Krytycy obwiniali super walkę bokserską Mayweather vs McGregor za zabranie czasu z okresu świetności McGregora, za zastój w dywizji lekkiej UFC – ponieważ pretendenci czekali na swoją szansę na walkę o tytuł – i wiele innych rzeczy.

Usman twierdzi, że walka z Canelo byłaby zupełnie inna niż to, co fani przeżyli oglądając walkę Mayweather vs. McGregor. Usman, który jest jednym z najbardziej zapracowanych mistrzów UFC w ostatnich latach, uważa, że byłaby to o wiele bardziej rozrywkowa i konkurencyjna walka.

„To jest właśnie to – przychodzimy, aby się bawić” – wyjaśnił Usman. „Mayweather-McGregor, oni zabawiali ludzi sposobem, w jaki mówili i jak chodzili. Znamy sposób, w jaki Conor zabawia ludzi, podobnie jak Floyd. Rozumiem to. Ale Floyd jest absolutnie najlepszym defensywnym bokserem, jakiego kiedykolwiek widzieliśmy, mimo że w tamtej walce przyjął zupełnie inne podejście. To wciąż był ten typ walki.

Jestem zawodnikiem, będę podejmował walki. Zawsze maszeruję do przodu, by walczyć, podobnie jak Canelo Alvarez. On maszeruje do przodu, żeby walczyć. Nie będzie siedział i próbował unikać ciosów. Zdarza mu się wyprowadzać ciosy, ale nie stara się robić tylko tego, żeby to była walka defensywna. Ja przychodzę, aby walczyć i on przychodzi żeby walczyć. I nie chodzi tylko o to, że obaj jesteśmy najlepszymi zawodnikami w swojej kategorii wagowej w tym sporcie. Tego jeszcze nie było. To byłoby najwspanialsze wydarzenie w historii, oczywiście z Daną White’em za mną”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *