Kamaru Usman i Ben Askren po raz kolejny wdali się w pyskówkę w mediach społecznościowych

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images & Suhaimi Abdullah/Getty Images

Mistrz UFC w wadze półśredniej Kamaru Usman i potencjalny pretendent do tytułu Ben Askren mają ze sobą na pieńku. Funky postanowił znowu dogryźć mistrzowi, ale ten nie pozostał bierny wdając się w słowną szermierkę.

Askren od dawna wyszydza przydomek Usmana Nigeryjski Koszmar jeszcze z czasów college’u, często nazywając go „Martym z Nebraski”. To wyraźnie irytuje Usmana, który wdaje się z nim w słowne potyczki.

Po tym jak Usman umieścił na Twitterze swoje zdjęcie z podpisem „Kamaru Usman X Nigerian Nightmare #champ”, wywołało to reakcję Askrena, który nazwał go „Przygłupem”.

Usman niewiele myśląc odpowiedział na wpis Askrena, któremu chyba chodziło właśnie o to, aby sprowokować Nigeryjczyka i wywołać kolejną burzę w mediach społecznościowych:

„Lmao, patrzcie, kto to mówi. Czy słyszałeś sam siebie o czym mówisz? Brzmisz jakbyś miał 12-calowego ku**a w gardle. Mów, co chcesz, ale nadal rozmawiasz z mistrzem, suko. Teraz usiądź i obejrzyj paradę”.

Askren odpowiedział w typowym dla siebie sarkastycznym stylu dalej prowokując mistrza:

„Wow, jak wulgarnie Marty! Proszę, poinformuj mnie, co oznacza, „obejrzyj paradę”, nie jestem zaznajomiony z tym językiem.”

Prędzej, czy później, pojedynek Usmana i Askrena wydaje się być zwykłą formalnością. Jednak mistrz musi najpierw wygrać kolejną walkę i obronić tytuł. Jego kolejnym rywalem ma być były tymczasowy mistrz Colby Covington, który również jest znany z ciętego języka. Covington stwierdził ostatnio, że będzie walczył o pas tej jesieni bez względu na to, czy będzie to przeciwko Usmanowi, czy też nie.

Z kolei Askren będzie musiał pokonać Jorge Masvidala na lipcowej gali UFC 239, aby włączyć się do gry o tytuł. Jeśli Askren zdoła pokonać Masvidala, z pewnością będzie chciał spróbować przeskoczyć w kolejce Covingtona, a to z pewnością wywoła kolejną słowną wojnę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *