Kamaru Usman: „Georges St-Pierre to cień, który prześladował dywizję”

Mistrz wagi półśredniej UFC Kamaru Usman chciałby zmierzyć się z byłym dwukrotnym mistrzem dywizji i członkiem UFC Hall of Fame Georgesem St-Pierre, ale nie wierzy, że do tej walki kiedykolwiek dojdzie.

Usman (19-1 MMA, 14-0 UFC) jest po piątej obronie tytułu mistrzowskiego w wadze półśredniej i wyraził zainteresowanie dużymi walkami. Podczas gali UFC 268 przed rewanżową walką z Colbym Covingtonem, którą wygrał przez jednogłośną decyzję, Usman mówił o tym, że chciałby przejść do boksu i zmierzyć się z jego największą gwiazdą Canelo Alvarezem.

Podczas gdy prezydent UFC Dana White nie jest chętny do kolejnych fantazyjnych walk pomiędzy zawodnikami UFC a bokserami z najwyższej półki, jest jedno nazwisko w świecie MMA, które zawsze budzi duże zainteresowanie.

„Georges jest cieniem, który nawiedza dywizję” – powiedział Usman w niedawnym odcinku Full Send Podcast. „Cóż, właściwie to był. Już nie jest. Kiedy Tyron Woodley był mistrzem, nawiedzał dywizję. Kiedy Robbie Lawler był mistrzem, Georges prześladował dywizję, ponieważ wszyscy wiedzieli, że mistrz nigdy nie stracił pasa i był po prostu tam obecny, wciąż trenował – można było powiedzieć, że wciąż pracował, on był po prostu tam obecny.

Tak jak Khabib (Nurmagomedov) teraz. On prześladuje dywizję lekką, ponieważ wszyscy myślą: „Khabib jest mistrzem,” wiesz?”

W miarę jak trwa panowanie Usmana w dywizji, porównania do hegemonii St-Pierre’a stały się coraz częstsze. Sam St-Pierre uważa nawet Usmana za najlepszego obecnie zawodnika w kategorii pound-for-pound. Panuje wzajemny szacunek między tymi dwoma elitarnymi zawodnikami, ale dlaczego nie spotkają się w klatce, aby ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, co by się stało w walce?

„Georges tego nie chce” – stwierdził Usman. „Wiem, że on tego nie chce, więc jest w porządku. Pozwoliłem temu statkowi odpłynąć, bo on jest na emeryturze. Pozwólmy mu przejść na emeryturę w spokoju, jeść i pić, robić co chce.”

40-letni St-Pierre ostatni raz rywalizował na UFC 217 w 2017 roku, kiedy to wrócił z emerytury, aby zmierzyć się o tytuł wagi średniej z ówczesnym mistrzem Michaelem Bispingiem. Kanadyjska gwiazda wygrała walkę przez techniczne poddanie w trzeciej rundzie i została mistrzem w dwóch kategoriach wagowych. Od tego czasu St-Pierre przeszedł na emeryturę i zajął się innymi przedsięwzięciami, takimi jak kariera aktorska.

34-letni Usman w 2021 roku obronił trzykrotnie tytuł mistrzowski i myśli o wielkich rzeczach w przyszłości. Jednak wydaje się być pogodzony wiedząc, że walka z jednym z największych nazwisk w historii tego sportu nie dojdzie do skutku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.