Kai Kara-France odpowiedział na wyzwanie mistrza wagi muszej UFC Deivesona Figueiredo

UFC

Kai Kara-France zareagował po tym jak został wymieniony z nazwiska przez nowego dwukrotnego mistrza wagi muszej UFC Deivesona Figueiredo.

Figueiredo (21-2-1 MMA) odzyskał tytuł mistrzowski w wadze 125 funtów w walce co-main event na gali UFC 270, wygrywając przez jednogłośną decyzję w zaciętej walce z Brandonem Moreno (19-6-2 MMA).

Było to trzecie spotkanie z rzędu pomiędzy Figueiredo i Moreno, a teraz „Figgy” jest gotowy, aby iść dalej chociaż jest również otwarty na czwartą walkę z Moreno. Na konferencji prasowej po UFC 270, „Daico” wyraził zainteresowanie walką z rozkręcającym się „Don’t Blink” Kai’em Kara-France.

„Kai Kara-France, oczywiście” – powiedział Figueiredo. „Chcę go znokautować, a on znokautował Cody’ego Garbrandta. Więc to jest gość, którego chciałbym znokautować. Walka z Codym nie leży już w moim interesie, jest nim walka z Kai’em Kara-France”.

Nie trzeba było długo czekać, aby słowa „Boga Wojny” Deivesona trafiły do Kaia. Nowozelandczyk odpowiedział na Twitterze następująco:

„Mistrz przemówił. Zróbmy to. Kiedykolwiek, gdziekolwiek, jestem gotowy! @Daico_Deiveson ⚔️ #teamdontblink”.

Kai Kara-France (23-9 MMA) ostatnio walczył w zeszłym miesiącu na UFC 269, gdzie odniósł zwycięstwo przez nokaut w pierwszej rundzie nad byłym posiadaczem tytułu w wadze koguciej, Codym Garbrandtem.

Dla Kaia była to druga wygrana z rzędu i trzecie zwycięstwo w pięciu ostatnich walkach.

„Zwykły chłopak Maori z Aotearoa w Nowej Zelandii! Powstań Nowa Zelandio!!!!! To jest mój czas! #meanmaori #teamdontblink #ufc269″ – napisał Kara-France po zwycięstwie nad Garbrandtem.

Nie wiadomo jeszcze, czy UFC spełni życzenie Deivesona Figueiredo, który chce walczyć z Kai-em Kara-France. Z kolei Brandon Moreno chciałby czwartej walki z Figueiredo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.