K-1 podpisuje kontrakt z Yodsenklaiem Fairtexem

fot. k-1.tv

Organizacja K-1 już się zbroi na swoje dwa najbliższe eventy. W Tajlandii w marcu najprawdopodobniej dojdzie do walki jednego z najlepszych zawodników Muay Thai bez podziału na kategorie wagowe, Yodsanklaia Fairtexa. Taj podpisał z organizacją dwuletni kontrakt na wyłączność jeśli chodzi o walki w Kickboxingu.

Nie wiadomo wciąż, czy Buakaw Banchamek dalej współpracuje z organizacją K-1. Gdyby się okazało, że jeden z najwybitniejszych zawodników K-1 MAX dalej będzie walczyć pod banderą tej organizacji, może wreszcie wyczekiwana od lat walka pomiędzy nim, a Yodsaenklaiem stanie się faktem. O tym pojedynku mówiono od lat, kiedy Buakaw świecił triumfy w K-1, a Yodsanklai pokonywał każdego, z kim przyszło mu się zmierzyć. Teraz zawodnik słynnego gymu Fairtex będzie walczył w tej samej kategorii wagowej, więc walka marzeń dla fanów Muay Thai może stać się faktem.

Pierwszym testem dla Yodsanklaia będzie najprawdopodobniej przeciwnik z Chin w ramach gali Tajlandia vs Chiny, która jest zaplanowana na 28-ego marca. Mówi się także o tym, że słynny Taj będzie rywalem obecnego mistrza K-1 MAX w jego pierwszej walce dla organizacji po zdobyciu pasa mistrza K-1 MAX, Enriko Kehlem. Na razie jednak są to jedynie spekulacje i na samo ogłoszenie pojedynku przyjdzie nam nieco poczekać. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z HL jednego z najlepszych zawodników Muay Thai ostatnich lat.

One thought on “K-1 podpisuje kontrakt z Yodsenklaiem Fairtexem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.