Justin Gaethje zrugał Daniela Cormiera za sugestię, że Islam Makhachev powinien dostać walkę o tytuł. Cormier odpowiedział

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Justin Gaethje nie był zadowolony z tego, jak lekceważąco Daniel Cormier odniósł się do jego nadchodzącej walki z Michaelem Chandlerem i mocnego lobbowania przez Cormiera przyznania Islamowi Makhachevowi walki o pas.

Po tym jak Islam Makhachev szybko rozprawił się z Danem Hookerem na UFC 267, Cormier powiedział, że Makhachev powinien być następny w kolejce do walki o tytuł mistrza wagi lekkiej.

W sobotę na UFC 268 dojdzie do starcia byłych pretendentów do tytułu, Justina Gaethje i Michaela Chandlera, które od dawna miało wyłonić kolejnego pretendenta numer jeden do walki ze zwycięzcą pojedynku o pas między mistrzem Charlesem Oliveirą a Dustinem Poirierem.

Po tym jak Cormier zachwycał się występem Makhacheva, Gaethje nie omieszkał mu wygarnąć zbytnią stronniczość. Oto ich wymiana zdań na Twitterze:

„Dajcie Makhachevowi walkę o tytuł! Nawet nie muszę widzieć, kto wygra w przyszłym tygodniu. Ten koleś właśnie to przebił. Khabib powiedział, że to był jego moment (na walkę w) MSG i chłopak to zrobił. On będzie mistrzem.”

Gaethje odpowiedział:

„Ssij jeszcze mocniej, DC.”

Cormier polecił Gaethje, żeby skupił się na Chandlerze:

„Ja nie mogę z tobą walczyć, ale Islam może, mój człowiek. Po prostu idź i rób to, co robisz w przyszłym tygodniu. Nie jestem pewien, czy możesz być bezpieczny, mistrzu.”

Gaethje nie by zadowolony, że Cormier o nim wspomniał:

„Wywołałeś moje nazwisko. To nie miało wyjść z niczyich ust.”

Cormier stwierdził, że nie ma złych zamiarów i dodał, że jest fanem Gaethje:

„Dlaczego dosłownie zapytałem, że to on powinien dostać walkę o pas zamiast ciebie? Bo musi przekonać, że zasługuje na to, by cię przeskoczyć. Uważałem, że to ty powinieneś walczyć z Charlesem. Powiedziałem to publicznie. Uspokój się, jesteś moim ulubionym zawodnikiem.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *