Justin Gaethje szybko rozprawił się z Edsonem Barbozą na gali UFC UFC on ESPN 2

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Justin Gaethje kolejny raz pokazał jak groźnym jest zawodnikiem i że należy do ścisłej czołówki dywizji lekkiej UFC po tym jak ubił Edsona Barbozę w walce wieczoru gali UFC on ESPN 2.

W głównym pojedynku wieczoru gali UFC w Filadelfii, zajmujący #8 pozycję w rankingu dywizji lekkiej Justin Gaethje (20-2) stoczył swoją piątą walkę w organizacji zgarniając trzecie zwycięstwo przed czasem. Gaethje znokautował w połowie pierwszej rundy Edsona Barbozę (20-7) zajmującego #6 miejsce w rankingu.

Na początku rundy obydwaj zawodnicy wymienili się mocnymi niskimi kopnięciami na otwarcie pojedynku. Następnie Gaethje zaatakował Brazylijczyka piekielnie mocnymi ciosami, ale trafił również palcem w oko, jednak walka nie została przerwana. Gdy Barboza krążył po Oktagonie szukając kolejnej możliwości do ataku, Gaethje poszedł za nim i trafił go prawym sierpowym prosto w szczękę gasząc Brazylijczykowi światło.

Ostatecznie Justin Gaethje pokonał Edsona Barbozę po KO w 1 rundzie w czasie 2:30.

Justin Gaethje w swoich trzech zwycięskich walkach w UFC pokonał wszystkich trzech rywali przed czasem po ciosach, a były to wygrane z Michaelem Johnsonem przez TKO w drugiej rundzie i Jamesem Vickiem oraz Edsonem Barbozą przez nokauty w pierwszych rundach.