Justin Gaethje o tym dlaczego wybrał UFC, a nie WSOF czy Bellatora

UFC.com

Justin Gaethje to jeden z najlepiej rokujących, nowych zawodników pozyskanych w tym roku przez UFC, który jest niepokonany ma już za sobą wiele znakomitych walk oraz tytuł mistrza WSOF.

W ten weekend podczas gali The Ultimate Fighter 25 Finale, Justin Gaethje (17-0) zmierzy się z mocnym Michaelem Johnsonem (17-11).

Gaethje był gościem w MMAJunkie Radio gdzie opowiedział o tym, dlaczego zdecydował się zmienić organizację. Justin wyraził się jasno mówiąc, że kwestie finansowe były głównym czynnikiem.

— To jest Ameryka, człowieku. Musisz negocjować.

Chociaż poziom rywalizacji wciąż odgrywa dużą rolę, to kwestia finansowa była przeważająca jeśli chodzi o wybór tej organizacji.

— W skrócie, wiedziałem, że dostanę szansę na walkę z Michaelem Johnsonem, albo z kimś  top pięć lub top sześć. Dopóki pieniądze się zgadzają, wiedziałem, że jest to coś czego chciałem.

Mimo, że poza starą organizacją WSOF, a nową UFC była też druga największa organizacja Bellator. Gaethje ma bardzo dobre zdanie o organizacji Scotta Cokera, ale mimo wszystko skierował się w stronę giganta MMA jakim jest obecnie UFC.

— Mam szacunek do Bellatora. Chcieli mnie pozyskać i podeszli do mnie z równie dużym szacunkiem i starali się mnie do siebie ściągnąć. Rozmawialiśmy kilka razy. Lubię tych gości i mam do nich ogromny szacunek.

2 thoughts on “Justin Gaethje o tym dlaczego wybrał UFC, a nie WSOF czy Bellatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *