„Justin Gaethje nie mógłby być w lepszej sytuacji” – Dana White nie widzi powodu do frustracji u Gaethje

Gregory Payan (AP) / Las Vegas Review-Journal

Prezydent UFC Dana White twierdzi, że Justin Gaethje nie powinien być sfrustrowany tym, że nie otrzymał walki o wakujący tytuł wagi lekkiej o który zmierzą się Charles Oliveira i Michael Chandler.

Po tym jak Justin Gaethje (22-3 MMA, 5-3 UFC) wyraził swoje niezadowolenie z powodu pominięcia go w kwestii zestawienia walki o tytułu wagi lekkiej, Dana White uspokajał w czwartek, że na Gaethje czekają wielkie.

„On bardzo dobrze pasuje do tego wszystkiego” – powiedział White na konferencji prasowej przed UFC 260. „Po tym jak to się rozegra, on prawdopodobnie będzie następny w kolejce. To zależy od tego, co stanie się z Dustinem i Conorem”.

Gaethje jest po przegranej walce o tytuł z dotychczasowym mistrzem Khabibem Nurmagomedovem w październiku zeszłego roku na UFC 254 i jest jedynym zawodnikiem z pierwszej piątki wagi lekkiej bez zarezerwowanej walki. UFC zdecydowało się na walkę Charles Oliveira vs Michael Chandler o wakujący tytuł w wadze 155 funtów na UFC 262, ale White powiedział, że Gaethje – który szczególnie uważał, że Oliveira nie jest godny walki o pas – może być następny w kolejce, w zależności od tego, jak rozstrzygnie się trylogia między Dustinem Poirierem i Conorem McGregorem.

„Wiecie jak to jest. Czas jest wszystkim, kiedy odbędą się te walki, jak wiele obrażeń przyjmie ten, który wygra i jak wpłyną na to osobiste sprawy. Wiesz, że wszystkie te rzeczy wpływają na to, kiedy będzie następna walka, ale Justin Gaethje nie mógłby być w lepszej sytuacji”.

Pomimo przegranej z Nurmagomedovem, Gaethje jest obecnie na #2 pozycji w oficjalnym rankingu UFC w wadze 155 funtów. Przed przegraną, Gaethje zanotował cztery kolejne zwycięstwa przed czasem, w tym jedno kończące serię 12. wygranych walk Tony’ego Fergusona i zdobycie tymczasowego tytułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *