Justin Gaethje i Michael Chandler wyrazili gotowość do walki na UFC 268

Szykuje się arcyciekawa walka w wadze lekkiej na gali UFC 268 w której mieliby się zmierzyć dwaj czołowi zawodnicy Justin Gaethje i Michael Chandler.

Byli pretendenci do tytułu wagi lekkiej UFC Justin Gaethje i Michael Chandler wyrazili zgodę na walkę na gali zaplanowanej na 6 listopada. Gala nie ma jeszcze oficjalnej lokalizacji, ale celem jest Madison Square Garden w Nowym Jorku. ESPN jako pierwsze poinformowało o tym, że zawodnicy wyrazili zgodę na walkę.

Michael Chandler (22-6 MMA, 1-1 UFC) vs. Justin Gaethje (22-3 MMA, 5-3 UFC) to pojedynek, o którym mówi się od czasu, gdy były mistrz Bellatora podpisał kontrakt z UFC w zeszłym roku. Ostatnio doszło między nimi do sprzeczki po tym, jak Chandler oskarżył Gaethje o to, że ten go unikał.

Chandler powróciłby do Oktagonu po tym, jak w maju na UFC 262 przegrał z Charlesem Oliveirą walkę o wakujący pas wagi lekkiej. Chandler miał udaną pierwszą rundę, po czym został znokautowany we wczesnej fazie drugiej rundy. Chandler zasłużył na walkę o tytuł po zwycięstwie przez TKO w pierwszej rundzie nad Danem Hookerem w swoim debiucie na UFC 257 w styczniu.

Gaethje nie walczył od czasu przegranej z ówczesnym mistrzem Khabibem Nurmagomadovem na UFC 254 w Abu Zabi w październiku zeszłego roku. Gaethje został poddany przez Nurmagomedova w drugiej rundzie ich walki. Przed porażką, Gaethje miał cztery wygrane pojedynki, wszystkie przez nokaut.

Póki co jedyną zapowiadaną walką na gali UFC 268 jest pojedynek rewanżowy o pas wagi półśredniej między mistrzem Kamaru Usmanem a Colbym Covingtonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *