„Justin Gaethje dostał oferty kilku walk, które odrzucił” – Dana White o sytuacji czołowego zawodnika wagi lekkiej

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC

Prezydent UFC Dana White wyjaśnia pozycję Justina Gaethje w dywizji lekkiej.

Justin Gaethje pokonał w swojej ostatniej walce Donalda Cerrone przez TKO, ale to Conor McGregor jest w kolejce do kolejnej walki o tytuł wagi lekkiej, jeśli pokona Cerrone na gali UFC 246 zaplanowanej na 18 stycznia. Taki obrót spraw bardzo nie podoba się Justinowi Gaethje, który wielokrotnie krytykował UFC za podejmowane decyzje wobec Conora McGregora oraz samego Irlandczyka.

Prezydent UFC Dana White rozmawiał z Brettem Okamoto z ESPN o tym, co czeka nas w 2020 roku, w tym o statusie pretendenta numer jeden w wadze 155 funtów. Podczas gdy niektórzy wyśmiewali pomysł, aby McGregor otrzymał walkę o tytuł po pokonaniu Cerrone w wadze półśredniej, White bronił tej decyzji, powołując się na wcześniejsze osiągnięcia McGregora. Co do Gaethje, to szef UFC wbił mu szpilkę twierdząc, że odrzucił kilka walk.

„Dajcie spokój. Spójrzcie, co Conor robił przez ostatnie, nieważne ile lat. A potem przegrał z Khabibem w walce, która była… kiedy mówisz o złej krwi, to jest jak kolejny poziom złej krwi. A Gaethje też był w drodze na szczyt. Zaoferowaliśmy mu wiele walk, których Gaethje nie podjął. Więc Conor jest następny w kolejce do tej walki, jeśli pokona Kowboja”.

White nigdy nie dyskutował na temat pojedynków, które Gaethje miał rzekomo odrzucić.

Po kolejnych porażkach z Eddie Alvarezem i Dustinem Poirierem, Gaethje odpowiedział zwycięstwami w pierwszych rundach po ciosach, wygrywając z Jamesem Vickiem, Edsonem Barbozą i ostatnio Donaldem Cerrone. Na razie „The Highlight” nie ma zestawionej walki, ale dużo mówił o potencjalnym starciu z McGregorem, by móc wyskoczyć przed nim w kolejce do walki o pas.

Jeśli chodzi o pojedynek McGregor vs. Cerrone w wadze półśredniej, której stawką będzie szansa na walkę o tytuł wagi lekkiej, White uważa, że w rzeczywistości jest to walka w wadze lekkiej, w której żaden z tej dwójki nie będzie musiał tak naprawdę zbijać wagi.

„To walka w wadze lekkiej, w której nie będą musieli redukować wagi. I realnie rzecz biorąc, kiedy Conor powiedział, że chcę walczyć w 170 funtach, a potem dał mi powód, dla którego chciał to zrobić, pomyślałem, nie ma mowy, żeby Kowboj tego nie chciał. Po co redukować wagę, skoro obydwaj zgodzili się, że nie chcą jej zbijać?”

Panujący mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov po raz piąty ma stanąć do pojedynku z Tonym Fergusonem podczas kwietniowej gali UFC 249. Jeśli obroni pas, a McGregor pokona Cerrone, to walka rewanżowa między Nurmagomedovem a McGregorem może być bardzo prawdopodobna.

Co do Justina Gaethje, to pozostaje mu chyba tylko czekanie, lub podjęcie kolejnej walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *