Jussier Formiga vs Joseph Benavidez 2 na UFC on ESPN 4

Pojedynek czołowych muszych w karcie czerwcowej gali.

Jak poinformowała największa organizacja MMA na świecie, podczas gali UFC on ESPN 4 dojdzie do starcia Josepha Benavideza (27-5, 14-3 w UFC, #2 w rankingu UFC) z Jussierem Formigą (23-5, 9-4 w UFC, #1 w rankingu UFC). Jak zaznaczono we wpisie w mediach społecznościowych, muszy powalczą o możliwość rywalizacji w mistrzowskim pojedynku.

Benavidez w przeszłości 2-krotnie walczył o pas wagi muszej jednak przegrał obie konfrontacje z Demetriousem Johnsonem. Od czasu drugiej ich walki Joseph stoczył 9 pojedynków, z których przegrał tylko 1 – kontrowersyjną niejednogłośną decyzją uległ Sergio Pettisowi. W ostatnich miesiącach 34-latek pokonał Alexa Pereza i Dustina Ortiza.

Formiga jest obecnie na fal iczterech kolejnych zwycięstw, od czasu porażki poniesionwej w walce z Rayem Borgiem w w 2017r. Brazylijczyk pokonał kolejno Ulkę Sasakiego, Bena Nguyena, Sergio Pettisa i Deivesona Figueiredo.

Gala UFC on ESPN 4 odbędzie się 29 czerwca w Minneapolis czyli w weekend poprzedzający coroczny International Fight Week.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *