Junior dos Santos vs. Curtis Blaydes i Frankie Edgar vs. Cory Sandhagen na UFC Fight Night 166

Dylan Buell/Getty Images

Interesujące starcia w rozpisce styczniowej gali.

Jak poinformowała stacja ESPN, Junior dos Santos (21-6, 15-5 w UFC, #4 w rankingu UFC) i Curtis Blaydes (12-2 1 NC, 7-2 1 NC w UFC, #3 w rankingu UFC) zgodzili się na stoczenie pojedynku podczas gali UFC Fight Night 166. Nieoficjalnie wiadomo, że pojedynek ciężkich ma być najważniejszym wydarzeniem eventu. Podczas gali dojdzie także do ciekawej walki w kategorii koguciej, w nowej dywizji zadebiutuje Frankie Edgar (22-7-1, 17-7-1 w UFC, #5 w rankingu UFC wagi piórkowej) podejmując Cory’ego Sandhagena (12-1, 5-0 w UFC, #3 w rankingu UFC wagi koguciej).

Dos Santos w ubiegły weekend miał rywalizować na gali w Moskwie jednak z pojedynku wyeliminowała go infekcja bakteryjna. W ostatniej walce Brazylijczyk został szybko pokonany przez Francisa Ngannou, wcześniej Junior zaliczył trzy z rzędu wygrane.

Blaydes w tym roku odniósł dwa zwycięstwa, Amerykanin w marcu decyzją sędziów odprawił Justina Willisa a we wrześniu znokautował Shamila Abdurakhimova.

Edgar powróci do rywalizacji po kolejnej nieudanej próbie zdobycia mistrzowskiego pasa, na UFC 240 Amerykanin przegrał pięciorundowy bój z Maxem Hollowayem.

Sandhagen trafił do największej organizacji MMA na świecie w styczniu 2018r., od tamtej pory zanotował pięć kolejnych zwycięstw pokonując m.in. Johna Linekera i Raphaela Assuncao.

Gala UFC Fight Night 166 odbędzie się 25 stycznia w Raleigh, w Północnej Karolinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.