Junior dos Santos twierdzi, że UFC źle dobiera pojedynki

Junior dos Santos (15-1) nie jest zadowolony z tego jak UFC zestawia pojedynki o pas w tym także dla niego samego.

JDS przytacza przykład Chaela Sonnena (27-12-2) i Alistaira Overeema (36-11-1 NC), którzy są pretendentami numer jeden do pasa w swoich kategoriach.

„To trochę nie w porządku”, powiedział Santos. „Obecnie, dla UFC priorytetem są walki, które najlepiej się sprzedadzą przyniosą najwięcej korzyści pieniężnych. Najlepszym tego przykładem jest Chael Sonnen, który potrafi dobrze sprzedać swoje walki i Overeem podąża tą samą drogą.”

Dana White przyznał Sonnenowi walkę o pas wagi półciężkiej z Jonem Jonesem na UFC 151 po tym jak Dan Henderson doznał kontuzji lecz Jones odmówił tego pojedynku. White stwierdził wtedy, że ta walka ma sens i fani chcą tego starcia. Sonnen i Jones stoczą jednak pojedynek podczas nadchodzącego sezonu TUF’a i zmierzą się w kwietniu przyszłego roku.

W swojej dywizji Santos mówił o Alistairze Overeem, który będzie pierwszym pretendentem do tytułu po walce Cain vs. Santos. Overeem został zawieszony za doping i może starać się o przyznanie mu licencji natomiast Dana White wciąż twierdzi, że jest on pretendentem numer jeden po pokonaniu tylko Brocka Lesnara na UFC 141.

Santos wraca do akcji jeszcze w tym roku aby zmierzyć się po raz drugi z Cainem Velasquezemna UFC 155. JDS będzie starał się powtórzyć to czego dokonał w pierwszej walce, gdzie pokonał Velasqueza i został nowym mistrzem wagi ciężkiej. Santos powiedział, że będzie gotowy na pojedynek, który odbędzie się 29 grudnia.

„Dajcie mi tą walkę. Nie uciekam przed wyzwaniami, wiem, że mogę pokonać każdego. Ktokolwiek stanie przede mną w Oktagonie, zrobię wszystko aby wyjść z niego zwycięsko.”

14 thoughts on “Junior dos Santos twierdzi, że UFC źle dobiera pojedynki

 1. Bez przesady, nie porównujmy tych dwóch sytuacji. Overeem może nie wygrał nic wielkiego w UFC ale wyrobił sobie markę w HW wcześniej. Natomiast Sonnen dostał title shota, tylko daltego żeby TUF i PPV się dobrze sprzedawały. Bo tak na dobrą sprawę jest w HW ktoś kto powinien dostać title shota przed Overeemem?

 2. Masz racje Woytas ale Alistair był zawieszony za doping w maju więc nie powinien po tak długiej przerwie dostawać walki o pas najpierw powinien dostać jakąś walka na przetarcie np. z Frankiem Mirem lub Royem Nelsonem i później walczyć z Juniorem chociaż z 2 strony Alistair jechał na koksie od kilku lat i nie dał się złapać a teraz go złapali więc możliwe że specjalnie przedawkował by go zawiesili i żeby miał więcej czasu na przygotowania do walki wystarczy popatrzeć na to jak wyglądał w Pride a jak wyglądał później

 3. Soszyński ujawnił że 95% zawodników biorą Doping!
  Dlatego dziwna sprawa dla tych którzy wpadają!
  moze :
  – brak układu
  – nieznajomość zasad działania „leku”
  – niekompetentność lekarza
  – konkurencja – oponent ringowy
  – bukmacherzy
  – mafia
  – federacja kombinuje

 4. Ja tam chcę zobaczyć rewanż Cain Velasquez vs Junior dos Santos a zwycięzca obowiązkowo powinien zawalczyć z Overeemem. Rozumiem argumenty, że Overeem nie zasłużył na walkę o pas, ale w takim razie kto poza wymienionymi na to zasłużył ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.