Julianna Pena apeluje do Amandy Nunes o zrzeczenie się tytułu mistrzyni wagi koguciej UFC

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Julianna Pena ma wiadomość dla mistrzyni wagi koguciej i piórkowej UFC Amandy Nunes, aby zdecydowała się w której dywizji chce rywalizować i żeby zrzekła się tytułu w wadze koguciej, jeśli nie zamierza go bronić.

Amanda Nunes posiada obecnie tytuły mistrzowskie wagi piórkowej i koguciej i obydwa broniła wielokrotnie. Jej ostatnie dwie walki były jednak obronami tytułu w wadze piórkowej, co ewidentnie wywołało frustrację Julianny Peny.

Pena, która ma za sobą imponującą wygraną nad Sarą McMann przez poddanie, przeszła do ofensywy przeciwko Nunes w ostatnim wywiadzie dla ESPN, żądając od Brazylijki zwolnienia tytułu w wadze koguciej, jeśli ta nie zamierza go wkrótce obronić.

„Zapomnij o Holly Holm” – zaczęła Pena, odnosząc się do planowanego pojedynku z Holm, który niedawno został odwołany. „Chcę walczyć o tytuł. Tytuł (wagi koguciej) nie był broniony od ponad roku. Jeśli nie zamierzasz walczyć, to zrezygnuj z niego, wynoś się stąd i pozwól walczyć o niego komuś innemu. Jeśli ona chce pozostać gruba w 145 funtach, to zrób to.

Wszystkie te dziewczyny, które walczą w 145 mogą zrobić 135, mam nadzieję, że o tym wiesz. Mogą zrobić wagę. One po prostu są leniwe i nie chcą redukować wagi. Kategoria 135 funtów to miejsce, w którym toczą się walki. Nikt nie dba o dywizję 145 funtów; jest martwa, jest skończona.

Zachowujesz się jakbyś wyczyściła dywizję. Nie wyczyściłaś dywizji. Ja wciąż tu jestem, wciąż stoję i byłam tu przez cały czas.”

Podczas gdy Pena ma za sobą zwycięstwo nad McMann, w swojej wcześniejszej walce została poddana przez Germaine de Randamie. Tamta walka była poprzedzona zwycięstwem przez decyzję nad byłą mistrzynią wagi muszej Nicco Montano, co oznaczało jej pierwszą walkę po ponad dwuletniej przerwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *