„Judo Thunder” chce się zmierzyć z Mickeyem Gallem lub Sagem Northcuttem

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Abdul Razak Alhassan znany też pod pseudonimem „Judo Thunder” to jeszcze mało znana postać w MMA, ale warto bliżej poznać tego zawodnika, który radzi sobie całkiem nieźle.

Serwis MMA Latest przeprowadził wywiad z Alhassanem, który ostatnią walkę stoczył na gali UFC Fight Night 99 na której pokonał przez nokaut Charliego Warda. Dla pochodzącego z Ghany Alhassana był to debiut w UFC w którym od razu zdobył bonus za występ wieczoru. Co ciekawe, 30 dni wcześniej Abdul stoczył walkę na gali Legacy FC 61 na której pokonał przez TKO Josa Eichelbergera.

Należy wspomnieć, że Alhassan ponad 20 lat spędził na treningach i walkach Judo zdobywając wiele wyróżnień w tej sztuce walki.

— Na początku nie zdawałem sobie sprawy, że mógłbym kogoś znokautować w ten sposób. Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem ten sport [MMA] i kiedy wróciłem do Ghany, to pomyślałem — zobacz jacy szaleni są ci ludzie. Nie mogę uwierzyć, że ktokolwiek mógłby to zrobić.

Co ciekawe, Alhassan we wszystkich swoich siedmiu walkach, wygranych walkach — nie musiał używać umiejętności nabytych przez tyle lat treningów Judo. Wszystkie pojedynki wygrał przez KO/TKO i to w dodatku w pierwszej rundzie.

— Kiedy wychodziłem pierwszy raz do walki, po prostu myślałem o tym, aby wygrać. Jeśli nie, to pogodziłbym się z tym, ale Bóg pozwolił, że to się nie zdarzyło

Jak dotąd „Judo Thunder” radzi sobie w MMA bardzo dobrze, ale z czasem zaczynają pojawiać się większe wyzwania, a takich nie brakuje w dywizji półśredniej UFC. Dobrze zapowiadającym zawodnikiem jest Mike Perry (9-1), który pokazał, że jest bardzo eksplozywnym zawodnikiem w stójce. Jego rekord w momencie debiutu w UFC to również 7-0 z wszystkimi walkami wygranymi przez KO/TKO. Alex Morono (13-4) to również były zawodnik Legacy FC, który ma za sobą dwie wygrane walki i jedną porażkę w UFC, ale debiutując w tej organizacji miał za sobą pięć zwycięstw. Alhassan sam zresztą chce walczyć z coraz to lepszymi zawodnikami dlatego jest zainteresowany tymi dwoma zawodnikami, ale wymienił również nazwiska dwóch innych zawodników z którymi chciałby się zmierzyć.

Tymi dwoma zawodnikami są młodzi prospekci Mickey Gall i Sage Northcutt, którzy byli talentami wypatrzonymi przez Dana White’a w programie „Lookin’ For a Fight”

— Chcę walczyć z jednym albo drugim! Rozmawiałem ze swoim menadżerem i powiedział, że muszę zdobyć kilka zwycięstw, aby zbudować swoją reputację i wtedy będę mógł prosić o walkę. Teraz wezmę po prostu walkę z kimkolwiek kogo mi dadzą. Nie będę uciekał przed nikim.

W chwili obecnej Abdul Razak Alhassan nie ma jeszcze zaplanowanej kolejnej walki, ale ma on nadzieję, że UFC umieści go na jednej z nadchodzących gal.

Listen to „#63 – Abdul Razak “Judo Thunder” Alhassan” on Spreaker.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.