Josh Thomson składa apelację w sprawie wyniku walki z Patrickym Freire

Esther Lin, MMA Fighting

The Punk nie zgadza się z wynikiem swojej ostatniej walki.

W rozmowie z portalem MMAFighting dyrektor wykonawczy Komisji Sportowej stanu Kalifornia (CSAC), Andy Foster potwierdził, że Josh Thomson (22-9 1 NC, 3-4 w UFC) złożył apelację w sprawie wyniku walki z Patrickym Freire (17-8), która odbyła się podczas gali Bellator 172. Pitbull wygrał pojedynek przez nokaut w II rundzie, ale reprezentant AKA uważa, że do nokautu doprowadziło uderzenie głową jakie otrzymał na kilka sekund przed uderzeniami kończącymi walkę.

Thomson poinformował, że apelację złożył tydzień po walce, ale nie chciał informować o tym do czasu aż sprawa zostanie rozstrzygnięta. Foster zapowiedział, że apelacja Josha będzie rozpatrywana na spotkaniu Komisji 16 maja.

Na rozwój wydarzeń zareagował już Patricky, który nie jest zadowolony z tego, że jego zdaniem Thomson chce doprowadzić do wymazania jego wygranej przez nokaut jednak jest zainteresowany rewanżowym starciem jeśli wynik walki z gali Bellator 172 zostanie zmieniony na no contest.

Uważam, że to niesprawiedliwe. Jestem zaskoczony, ponieważ jeśli do tego dojdzie to zostanie wymazana moja wygrana przez nokaut. Uważam, że nokaut nie był tym spowodowany. On już wcześniej był naruszony moimi ciosami. Jeśli oni to unieważnią to będę za tym, by jeszcze raz z nim walczyć. Myślę, że… na przykład, jeśli gość się poślizgnie i przez to zostanie skończony to powiedzą, że on przegrał przez to? Nie uważam to za sprawiedliwe, ale niestety nie mogę niczego zrobić. On próbuje tego by wymazać moją wygraną. Jeśli do tego dojdzie do zaakceptuję drugą walkę z nim. Zawalczę z nim ponownie.

Freire stoczy kolejną walkę 14 lipca, podczas gali Bellator 181 Pitbull podejmie Dereka Camposa, którego pokonała w kwietniu 2014r. przez nokaut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.