Josh Thomson: Fighterzy wag wyższych niż półśrednia nie są zawodnikami MMA

Amerykanin krytycznie wypowiedział się o zawodnikach cięższych kategorii wagowych.

Josh Thomson (20-6 1 NC, 1-1 w UFC, 3# w rankingu) uważa, że zawodnicy wyższych kategorii wagowych nie są zawodnikami MMA, ponieważ są zbyt mało wszechstronni. W wywiadzie dla Fox Sports powiedział:

To jest to, co mówię – gdy idziesz do góry z wagą, należy mówić do tych ludzi. Bo ci wszyscy ludzie mają słabości. Trafisz zawodnika wagi średniej, półciężkiej i ciężkiej, Ci faceci są zawsze dobrzy tylko w jednej, dwóch rzeczach, ale nie są mocni w każdej płaszczyźnie. Są sposoby na ich wykończenie. Więc jeśli jesteś wszechstronnym zawodnikiem, możesz wykończyć tych gości. Możesz znaleźć sposoby na wykończenie tych gości.”

Z zawodnikami wagi lekkiej i poniżej, powodzenia. Wszyscy są wszechstronni – są dobrymi zapaśnikami, są mocni w jiu-jitsu, mają dobre stójki i są zawsze w formie. Waga półśrednia jest trochę jak z otchłani, jest kilku dobrych gości. GSP był mistrzem długo, ponieważ był wszechstronny i przeważnie w najlepszej formie. Ale są tam nowi goście jak np. Rory MacDonald który jest dobry. Jest w formie, ma dobre jiu-jitsu, jest trudny do obalenia a ma dobrą stójkę. Jest wszechstronny i w formie. To są chłopaki trudne do pokonania.”

To zaczyna się w wadze średniej, półciężkiej i ciężkiej. Oni zaczynają być jednowymiarowymi, dwuwymiarowe fighterami. Oni nie są zawodnikami MMA. Oni nie są tak dobrzy jak lekcy i lżejsi.”

Nie od wczoraj wiadomo, że zawodnicy lżejsi dysponują znacznie mniejszą siłą ale są dużo lepsi technicznie tylko czy aż tak jak twierdzi Josh?

4 thoughts on “Josh Thomson: Fighterzy wag wyższych niż półśrednia nie są zawodnikami MMA

 1. Middleweight: Light Heavyweight: Heavyweight:
  Anderson Silva Jon Jones Cain Velasquez
  Chris Weidman Vitor Belfort Junior Dos Santos
  Michael Bisping Ryan Bader Stipe Miocic
  Lyoto Machida Phil Davis Alistair Overeem
  Nate Marquard Wanderlei Silva Fabricio Werdum
  Gegard Mousasi Glover Teixeira
  Luke Rockhold
  Ronaldo Souza

  Oni są jedno-dwu wymiarowi? Chyba Panu Thomsonowi się lekko nagrzewnica przegrzała.
  Nie wspomnę o legendach typu CroCop czy Fedor.
  No Comment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.