Josh Barnett zgłoszony za oblanie testu antydopingowego. Debiut na gali Bellator 241 odwołany

fightsports.tv

Debiut Josha Barnetta w Bellatorze został ponownie odroczony, ponieważ Amerykanin oblał testy antydopingowe.

Barnett miał zadebiutować w Bellatorze w walce przeciwko Ronny’emu Markesowi na kolejnej gali Bellator 241, która odbędzie się 13 marca w Mohegan Sun w Uncasville. Fight Oracle na Twitterze poinformował, że były zawodnik wagi ciężkiej UFC nie przeszedł testu antydopingowego. Wiadomość ta została od tego czasu potwierdzona przez kilku reporterów.

„Breaking Josh Barnett został zgłoszony przez Komisję Sportową Mohegan Sun po wykryciu w jego organizmie zakazanej substancji. Barnett został usunięty z nadchodzącej karty Bellatora w Mohegan Sun. Miał na niej walczyć z Ronnym Markesem.

Więc wbrew twierdzeniom, Bellator MMA przeprowadza testy antydopingowe poza rywalizacją w kilku jurysdykcjach. We wszystkich ich europejskich galach, w Kalifornii, Connecticut.”

Jest to oczywiście ogromny cios dla Josha Barnetta, ponieważ został on wcześniej zgłoszony przez USADA w grudniu 2016 roku. Jednak w marcu 2018 roku został dopuszczony do walki i otrzymał „publiczną naganę” po tym, jak ogłoszono, że zażył zanieczyszczoną substancję. Następnie zażądał i otrzymał zwolnienie z UFC i po roku startów w pro wrestlingu podpisał kontrakt z Bellatorem.

To już druga próba zestawienia pojedynku Barnetta z Markesem. Barnett miał zadebiutować w organizacji na gali Bellator 235: Salute the Troops w grudniu, ale rozchorował się tuż przed galą i pojedynek został odwołany. Pojedynek przełożono na galę Bellator 241.

Josh Barnett nie walczył w MMA od 3 września 2016 roku, kiedy to pokonał przez poddanie duszeniem zza pleców w trzeciej rundzie Andreia Arlovskiego. W swojej karierze wygrywał m.in. z Royem Nelsonem, Frankiem Mirem, Antonio Rogerio Nogueira, Markiem Huntem, Randym Couture i Danem Severnem.

Ronny Markes natomiast nie walczy od czerwca 2019 roku, kiedy to na gali PFL 3 pokonał przez TKO Sigi Pesaleli. Jednak Markes nie zrobił wagi do dwóch kolejnych walk i został wyrzucony z turnieju PFL, ale szybko trafił do Bellatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *