Jose Martinez vs Jesus Martinez na żywo wyłącznie w Fightklubie

YouTube / Jose Martinez vs Miguel Robles

Zakontraktowana na 10 rund walka w wadze supermuszej, w której w ringu walczyć będzie dwóch Martinezów. Jeden z Kolumbii, drugi z Portoryko, a sama gala odbędzie się… w Meksyku. Transmisja w nocy z czwartku na piątek (16/17 listopada) od godz. 3.00 tylko w Fightklubie.

Obaj pięściarze w światowych rankingach wagi supermuszej plasują się na podobnych pozycjach, w okolicach pięćdziesiątej pozycji, obaj debiutowali na zawodowych ringach w 2011 roku i legitymują się bardzo zbliżonym bilansem. W bezpośredniej potyczce faworytem wydaje się Jose, jego rywal nie stoi jednak na straconej pozycji i na pewno stać go na to, aby w Cancun odnieść 24. wygraną w karierze.

Dla Jesusa Martineza będzie to pierwsza walka od marcowej przegranej z Luisem Nerym. Niepokonany w karierze Meksykanin, aktualny czempion WBC w wadze koguciej, przystopował wówczas Kolumbijczyka w czwartej rundzie. Przed potyczką tą bilans Martineza prezentował się jednak znakomicie – 23 wygrane (w tym 11 przez nokaut) i tylko jedna porażka. W Cancun na pewno będzie chciał wrócić na zwycięski szlak, a ewentualny triumf pozwoliłby my być może na walkę w niedalekiej przyszłości o jeden z mniej prestiżowych pasów. Kolumbijczyk póki co sięgnął jedynie po tytuł mistrza Ameryki Południowej w wadze supermuszej, zdobył go w lipcu ubiegłego roku pokonując przez KO w trzeciej rundzie Miguela Martineza.

Nieco bardziej utytułowany na tym polu jest Jose Martinez. Portorykańczyk to mistrz WBC Latino w wadze supermuszej (2016 rok), WBC United States Silver (2014 rok) i pięściarz, który nie poniósł jeszcze ani jednej porażki. Z 19 walk jedną zremisował, resztę wygrał, dwanaście z nich kończąc przed czasem. W swoim ostatnim pojedynku, w kwietniu tego roku, już w pierwszej rundzie odesłał do narożnika Miguela Roblesa.

Przed walką w Cancun Portorykańczyk jest pewny swego: – Przygotowania poszły bardzo dobrze, jestem zdeterminowany, by wygrać, a zmiany, które zaszły w moim obozie, pomogą mi osiągnąć sukces. W wygraną wierzy też jednak Jesus Martinez: – Jestem gotowy do walki i wiem, że kluczem do zwycięstwa będzie doświadczenie. A to jest po mojej stronie.

W Meksyku zapowiada się znakomita walka, obaj pięściarze znacznie lepiej czują się bowiem w ataku i to właśnie w akcjach zaczepnych, a nie w konsekwentnej obronie, upatrują swoich szans na zwycięstwo. Dotychczas strategia taka najczęściej przynosiła im efekty, gros swoich walk kończyli bowiem przed czasem, w Cancun może jednak okazać się bronią obusieczną, od której jeden będzie cieszył się z wygranej, ale drugi zapisze w statystykach porażkę przez nokaut.

W mogącej pomieścić blisko sześć tysięcy widzów Poliforum Benito Juarez zaplanowano łącznie aż dziewięć pojedynków. W innych ciekawie zapowiadających się walkach rękawice skrzyżują Alexis Rocha i Pascual Salgado w wadze półśredniej oraz Joaquin Cruz z Humberto Moralesem w wadze koguciej. Gala z Cancun w nocy z czwartku na piątek (16/17 listopada) od godz. 3.00 wyłącznie w Fightklubie.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.