Jose Aldo uspokaja i twierdzi, że redukcja wagi przebiega „łatwo” przed UFC 245

Guilherme Cruz, MMA Fighting

Były mistrz wagi piórkowej UFC Jose Aldo uspokaja fanów, którzy obawiali się o stan jego zdrowia i formę po redukcji wagi do kategorii koguciej przed pojedynkiem z Marlonem Moraesem na UFC 245.

Jose Aldo zaskoczył wielu członków społeczności MMA, kiedy ogłosił, że po raz pierwszy w swojej karierze zejdzie do wagi 135 funtów, aby zmierzyć się z pretendentem numer jeden Marlonem Moraesem na gali UFC 245. Aldo przyznał w przeszłości, że miał trudności z robieniem wagi 145 funtów, więc zrzucenie dodatkowych 10 funtów było nie lada zaskoczeniem.

Zdjęcia Aldo krążące ostatnio w mediach społecznościowych sprowokowały wiele komentarzy w których zarówno fani jak i inni zawodnicy wyrażali swoje zaniepokojenie tym, jak wygląda Brazylijczyk podczas redukcji wagi. Darren Till, zawodnik wagi średniej wyraził zaniepokojenie, ale z kolei Conor McGregor, powiedział, że Aldo wygląda naprawdę dobrze.

Teraz sam Aldo zabrał głos w tej sprawie. W wywiadzie dla Combate, Aldo powiedział, że jego redukcja wagi do 135 funtów była „łatwa”.

„Teraz wszystko jest w porządku. Zszedłem do wagi piórkowej, codziennie ciężko trenuję, dla mnie jest to łatwe. Po raz pierwszy jestem na diecie, więc nic mnie to nie bolało. To tylko mi pomogło. Ale nigdy nie jadłem zbyt dużo, zawsze dobrze się odżywiałem, zawsze miałem dobrą dietę, nigdy nie jadłem żadnego badziewia. Miałem dwa miesiące diety, jedzenie rządziło, więc wszystko było łatwe.”

Były mistrz wagi piórkowej powiedział, że nigdy nie czuł się tak dobrze od czasu WEC, co jest przerażającą wiadomością dla reszty zawodników dywizji koguciej UFC.

„Po raz pierwszy w życiu czuję to samo, gdy przeszedłem do WEC. Było szybko, szybko i sprawnie. Myślę, że w ten sposób dojdę do tej nowej wagi. Mój trening opierał się na tym. Nigdy nie trenowałem tak dobrze, a dietę mam po raz pierwszy. Nie jest to jakaś restrykcyjna dieta, ale dobrze zbilansowana, która sprawiła, że czuję się dobrze, dała mi dobrą energię, dobre paliwo, dzięki czemu mogłem ciężko trenować.”

Jak to zawsze bywa, dzień ważenia poprzedzający galę zweryfikuje wszystko i okaże się, czy Jose Aldo zrobi wymagany limit wagi koguciej i czy zostanie dopuszczony do pojedynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.