Jose Aldo twierdzi, że Barao musi zmienić styl walki na bardziej bezpieczny

Z 3 skończeniami na 4 obrony pasa Pegado jest jednym z najefektowniejszych mistrzów UFC.

Mistrzowie wag piórkowej i koguciej, Jose Aldo (24-1, 6-0 w UFC) oraz Renan Barao (32-1 1 NC, 7-0 w UFC) trenują razem w brazylijskiej akademi Nova Uniao. W przeciągu 8 swoich walk dla organizacji WEC Aldo przed czasem zakończył 7 walk, jednak gdy przeszedł do UFC jego styl walki zmienił się na bezpieczniejszy i bardziej wyrachowany. Scarface to samo radzi swojemu klubowemu koledze:

„Mistrz ma wiele do stracenia.Pretendent może dać z siebie wszystko, nie ma nic do stracenia. Jeśli wygra, pokonuje mistrza. W przyszłości, myślę, że Renan pomyśli jeszcze raz, zanim zada jakieś ciosy. Jego częścią jest to, że jest bardziej ostrożny i zawsze z nim rozmawiamy o tym, jak najlepiej wygrywać swoje pojedynki.
Myślę, że Renan będzie mistrzem przez 8 lub 10 lat. Będzie rządził w tej dywizji przez długi czas.”

15 thoughts on “Jose Aldo twierdzi, że Barao musi zmienić styl walki na bardziej bezpieczny

 1. No i co z tego, że będzie miał pas jeszcze 8 – 10 lat? Grosze zarobi jak zmieni styl na bardziej bezpieczny. Podejrzewam, że Jones w trakcie swojej kariery już dużo więcej zarobił niż Aldo, podpisał sobie kontrakt z nike i jego wartość medialna jest nieporównywalnie większa. Panie Aldo walcz Pan asekuracyjnie sam.

 2. Powiem szczerze , Aldo ma coś z głową skoro tak mówi , Barao to świetny zawodnik tak walczy mistrz , chce skończyć rywala to mi sie podoba , Aldo staje sie nudny i monotonny i niech lepiej sie weźnie za prawdziwą walke a nie nudne pkt , powoli drażni mnie ten człowiek , TAKIE MOJE ZDANIE

 3. Gdyby Barao zaczął walczyć asekuracyjnie, jego walki byłyby mniej efektowne. Teraz przynajmniej każdy chce je oglądać… Aldo by mógł się uczyć od niego, a nie na odwrót.

 4. @Morla. Barao teraz zarabia grosze. Za ostatni walkę dostał 5 razy mniej niż Faber. Musi trzymać pas żeby zarobić trochę kasy. Jakby teraz stracił pas to by odszedł z niczym. Aldo za walke nawet nudną dostaje kupe kasy. Dużo więcej niż Barao za ostatnie TKO na Faberze.

 5. Pozatym Aldo nie ma godnego rywala, który by wyciągnął z niego prawdziwy potencjał. Może 2 walka z Mendesem albo Swansonem będzie bardzo emocjonująca. Oprócz tego Aldo nie migał się od superfightu z Pettisem, To Pettis wymiękł.

 6. Myślę, że Mendes jest w stanie wyciągnąć z Aldo więcej niż jego dotychczasowi przeciwnicy. Ich pierwsza walka była całkiem niezła. I kto wie jak by się potoczyła gdyby Aldo nie lapał się siatki jak go Chad obalał.

 7. @rampage
  Jak najbardziej Barao mało zarabia, racja. Tyle, że on mało zarabia bo walczy na starym kontrakcie i tak właściwie to dopiero w ostatniej walce stał się mistrzem. Chyba nie ma wątpliwości, że jego kolejny kontrakt będzie dużo dużo lepszy… A jeśli porównać takiego Aldo do wspomnianego przez Ciebie Fabera to jest między Panami gigantyczna różnica i nie tyle jeśli chodzi o to ile dostają z UFC co o kontrakty reklamowe. Wizerunek Fabera miażdży Aldo i to w lwiej części za styl Fabera, choć teraz i tak jest bardziej ułożony w WEC to dopiero był czad. Oczywiście istotnym aspektem jest też to, żę Faber jest z USA i jest świetnym gościem, któremu łatwo zjednać fanów także poza oktagonem, dlatego nie twierdze, że Barao może zarabiać tyle co on, ale z pewnością może się zbliżyć do tego poziomu, a Aldo przeskoczy bardzo szybko jeśli zachowa styl.

  Jeśli chodzi o superfight, to jakie jest źródło faktu wydygania przez Pettisa? A Aldo dlaczego jeszcze nie przeszedł do wyższej wagi? Straszył już od kiedy mistrzem był Edgar, że przejdzie i zbije mistrza. Przechodzi? jeszcze idzie czy jak?

 8. Pettis miał się bić z Aldo w zeszłym roku ale się kontuzjował.

  Aldo chyba stracił ducha wojownika czy coś. Wygrywać to nie wszystko, w tym sporcie liczy się styl. Wiem, można być jak GSP ale niemal każdy normalny kibic woli mistrzów jak Anderson, Hendricks, Cain, JDS, Barao, którzy idą po ZWYCIĘSTWO a nie bezpieczny werdykt.

 9. Czy Aldo walczy aby do decyzji to można się spierać Panowie. Co druga walka to u niego TKO/KO, więc nie jest tak źle z kończeniem przeciwników. Statystycznie powinien skończyć nastepnego przeciwnika.
  Co do Edgara to on przeszedł niżej i przegrał z Aldo więc sprawa się wyjaśniła.
  Co do superfightu to macie racje, że Pettis nie był by gotowy na 5 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *