Jose Aldo o przejściu do kategorii lekkiej

Jose Aldo mówi, że denerwują go ludzie pytający ciągle, czy przejdzie kiedyś do kategorii lekkiej.

Od czasu pokonania byłego mistrza wagi lekkiej Frankie Edgara, który zszedł do wagi piórkowej aby odebrać z rąk Jose Aldo pas kategorii piórkowej – Aldo mówi teraz, że któregoś dnia przejdzie do wyższej kategorii.

„Ludzie nigdy nie zapomną tego, że kiedyś walczyłem w kategorii lekkiej. Wcześniej byłem wkurzony na to, ale po zwycięstwie z Edgarem udowodniłem, że mógłbym walczyć z powodzeniem w dywizji lekkiej. Zobaczymy co będzie. Wciąż mam wiele celów do zrealizowania w mojej obecnej kategorii, ale pewnego dnia zawalczę w lekkiej.”

Walki z większymi przeciwnikami nie byłyby niczym nowym dla Brazylijczyka. Aldo twierdzi, że trenuje z większymi sparingpartnerami na każdym obozie.

„Zawsze trenujemy z cięższymi zawodnikami, aby było ciężej. Wobec tego walka w wyższej kategorii byłaby łatwiejsza. To byłoby dla mnie normalne ponieważ podczas treningów robimy trudniejsze rzeczy.”

W następnej walce, Aldo zmierzy się z Ricardo Lamasem na gali UFC 169, która odbędzie się 1  lutego. Będzie to jego szósta obrona pasa mistrza wagi piórkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *