Jorge Masvidal zapowiedział rewanż z mistrzem Kamaru Usmanem we wrześniu

Jorge Masvidal, pretendent do tytułu w wadze półśredniej UFC, twierdzi, że walka rewanżowa z mistrzem Kamaru Usmanem jest planowana na wrzesień.

Od dłuższego czasu krąży wiele plotek na temat rewanżowej walki Masvidala z Usmanem, po tym jak w zeszłym roku na UFC 251, „Gamebred” przegrał przez jednogłośną decyzję po przyjęciu walki na kilka dni przed galą. Pomimo przegranej, Usman wybrał Masvidala na swojego kolejnego przeciwnika i obaj mają nadzieję, że ich rewanż sprzeda się za ponad milion PPV. W rozmowie z Boxing Express, Masvidal potwierdził, że jego rewanż z Usmanem odbędzie się we wrześniu.

„W tej chwili skupiam się na walce o pas, która odbędzie się w sierpniu lub wrześniu, właściwie to we wrześniu, właśnie dostaliśmy informację na ten temat. Więc jesteś drugą osobą, która się o tym dowiedziała. Tak właśnie działa szczęście. Wiele stron o tematyce MMA będzie wściekłych, że mówię o tym tobie pierwszemu. Będą nazywać mnie zdrajcą. Ale to jest to, o czym teraz myślę.”

To trochę zaskakujące, że data walki została wyznaczona na wrzesień, biorąc pod uwagę, że jest to odległy termin, ale to może być również wskazówka, że Usman i Masvidal mogą być również zaangażowani w The Ultimate Fighter. Masvidal nie walczył od czasu walki z Usmanem w lipcu zeszłego roku, podczas gdy Usman właśnie pokonał Gilberta Burnsa w kolejnej udanej obronie tytułu na UFC 258. Podobnie jak w przypadku pierwszej walki, rewanż zapowiada się na dużą sprzedaż PPV dla Dany White’a i UFC, więc można zrozumieć dlaczego organizacja wybrała Masvidala zamiast Colby’ego Covingtona.

Również w wywiadzie Masvidal powiedział, że byłby otwarty na przejście do boksu zawodowego. W rzeczywistości, „Gamebred” wziął skrytykował UFC za jego wynagrodzenie zawodnika w porównaniu do boksu.

„Kocham boks. Boks daje duże wypłaty, wiesz o co mi chodzi? Wypłacają więcej niż za pay-per-view w moim obecnym sporcie. Więc czy chciałbym być w boksie? Bez dwóch zdań, tak. Ale przejdziemy przez ten most, kiedy nadejdzie odpowiednia pora, znajdziemy odpowiednich przeciwników.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.