Jorge Masvidal zapowiedział rewanż z mistrzem Kamaru Usmanem we wrześniu

Jorge Masvidal, pretendent do tytułu w wadze półśredniej UFC, twierdzi, że walka rewanżowa z mistrzem Kamaru Usmanem jest planowana na wrzesień.

Od dłuższego czasu krąży wiele plotek na temat rewanżowej walki Masvidala z Usmanem, po tym jak w zeszłym roku na UFC 251, „Gamebred” przegrał przez jednogłośną decyzję po przyjęciu walki na kilka dni przed galą. Pomimo przegranej, Usman wybrał Masvidala na swojego kolejnego przeciwnika i obaj mają nadzieję, że ich rewanż sprzeda się za ponad milion PPV. W rozmowie z Boxing Express, Masvidal potwierdził, że jego rewanż z Usmanem odbędzie się we wrześniu.

„W tej chwili skupiam się na walce o pas, która odbędzie się w sierpniu lub wrześniu, właściwie to we wrześniu, właśnie dostaliśmy informację na ten temat. Więc jesteś drugą osobą, która się o tym dowiedziała. Tak właśnie działa szczęście. Wiele stron o tematyce MMA będzie wściekłych, że mówię o tym tobie pierwszemu. Będą nazywać mnie zdrajcą. Ale to jest to, o czym teraz myślę.”

To trochę zaskakujące, że data walki została wyznaczona na wrzesień, biorąc pod uwagę, że jest to odległy termin, ale to może być również wskazówka, że Usman i Masvidal mogą być również zaangażowani w The Ultimate Fighter. Masvidal nie walczył od czasu walki z Usmanem w lipcu zeszłego roku, podczas gdy Usman właśnie pokonał Gilberta Burnsa w kolejnej udanej obronie tytułu na UFC 258. Podobnie jak w przypadku pierwszej walki, rewanż zapowiada się na dużą sprzedaż PPV dla Dany White’a i UFC, więc można zrozumieć dlaczego organizacja wybrała Masvidala zamiast Colby’ego Covingtona.

Również w wywiadzie Masvidal powiedział, że byłby otwarty na przejście do boksu zawodowego. W rzeczywistości, „Gamebred” wziął skrytykował UFC za jego wynagrodzenie zawodnika w porównaniu do boksu.

„Kocham boks. Boks daje duże wypłaty, wiesz o co mi chodzi? Wypłacają więcej niż za pay-per-view w moim obecnym sporcie. Więc czy chciałbym być w boksie? Bez dwóch zdań, tak. Ale przejdziemy przez ten most, kiedy nadejdzie odpowiednia pora, znajdziemy odpowiednich przeciwników.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *