Jorge Masvidal przyzna Kamaru Usmanowi rewanż w trylogii po swoim triumfie na UFC 261

mmajunkie.com

Jorge Masvidal nie musi lubić Kamaru Usmana, żeby odwdzięczyć mu się za przysługę przyznania mu rewanżu i zamierza zrobić to samo, kiedy pokona mistrza na UFC 261.

Pretendent do tytułu wagi półśredniej Jorge Masvidal jest bardziej niż skłonny dać Kamaru Usmanowi trylogię, jeśli pokona mistrza w rewanżu na gali UFC 261, która odbędzie się w sobotę w VyStar Veterans Memorial Arena w Jacksonville na Florydzie.

Bohaterzy walki wieczoru po raz pierwszy walczyli w 2020 roku na UFC 251. Usman (18-1 MMA, 13-0 UFC) pokonał Masvidala (35-14 MMA, 12-7 UFC) przez dominującą jednogłośną decyzję. Mistrz poszedł dalej bronić swojego tytułu przeciwko Gilbertowi Burnsowi na UFC 258, a Masvidal czekał na swoją kolejną walkę do teraz. Po zwycięstwie nad Burnsem w lutym, Usman domagał się rewanżu z Masvidalem i tak też się stało. Masvidal szanuje to.

„Zdecydowanie, (dam mu rewanż, jeśli wygram),” powiedział Masvidal dziennikarzom na konferencji prasowej przed UFC 261. „On dał mi szansę. Czy się zgadzamy w pewnych sprawach czy nie, on daje mi kolejną szansę na rywalizację, więc na pewno ja dam mu kolejną szansę na ponowną rywalizację.”

Jednak pomimo uprzejmości Masvidala, prezydent UFC Dana White jest niezdecydowany, aby obiecać natychmiastową trylogię, jeśli Usman straci swój tytuł.

„Nie wiem. Musimy zobaczyć jak rozegra się ta walka” – powiedział White w rozmowie z MMA Junkie. „Wiele rzeczy wpływa na to, czy walka dojdzie do skutku – kontuzje i sprawy osobiste. Więc nie wiem. Zobaczymy, jak rozegra się to w sobotę.”

Zanim jednak dojdzie do trylogii, Masvidal stanie przed trudnym zadaniem zdetronizowania Usmana, który pozostaje niepokonany w UFC. Nawet mając za sobą pełny obóz treningowy przed UFC 261, bukmacherzy zestawiają Masvidala w roli underdoga. Usman jest faworytem -400 w BetMGM.

Masvidal uważa, że z odpowiednim treningiem, a nie jedynie sześcioma dniami przed walką, jest w stanie wykonać swoją pracę przeciwko Usmanowi i wyrównać rachunki.

„Brak konieczności ścinania 20 funtów w sześć dni wiele dla mnie znaczy” – powiedział Masvidal. „Ostatnim razem całą energię, zmarnowałem na ścinanie wagi, a teraz poświęcę ją na skończenie go.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *