Jorge Masvidal przedstawia swojego faworyta pojedynku Colby Covington vs. Kamaru Usman

mmafighting.com

Colby Covington wydaje się być następnym w kolejce po tytuł wagi półśredniej UFC w walce z mistrzem Kamaru Usmanem. Nie ma jeszcze ogłoszonej walki, ale przewiduje się, że odbędzie się jeszcze w tym roku. Bez wątpienia byłaby to niezwykle ciekawa walka.

Jorge Masvidal, który jest prawdopodobnie o jedno zwycięstwo od walki o tytuł, uważa, że walka Usman vs Covington jest interesująca, ale twierdzi, że to, co robi Usman, Chaos robi to trochę lepiej. To oznacza, że faworytem Masvidala w tym starciu jest były tymczasowy mistrz.

„Myślę, że Kamaru bardzo się poprawił. Od dwóch ostatnich walk, znacznie się poprawił. Myślę, że wykonał spory przeskok w stosunku do tego, abym pomyślał, że będzie to dobra, łatwiejsza walka dla Colby’ego. Teraz myślę, że będzie trochę trudniej. Otworzył się bardziej jeśli chodzi o pracę rękoma, robi te rzeczy trochę lepiej. Nadal jednak stawiam na Colby’ego.

Uważam, że zbiornik paliwa Colby’ego i umiejętności zapaśnicze, umiejętności skręcania się są trochę lepsze niż u Kamaru. Kamaru potrafi walczyć w parterze, potrafi uderzyć, dobrze ustawia swoje próby obalenia i wywiera dużą presję. Jest bardzo podobny do Colby’ego. Myślę jednak, że Colby robi to trochę lepiej. I uważam, że gdy walka będzie toczyła się coraz dłużej, Colby będzie miał więcej paliwa niż Kamaru”.

Oprócz umiejętności obydwu zawodników, które są na najwyższym poziomie, walka Kamaru Usmana z Colbym Covingtonem będzie interesująca również ze względu na niezbyt koleżeńskie relacje między nimi i trash talk, który jest obecny w mediach społecznościowych i przy okazji wywiadów.

Tymczasem Jorge Masvidal stoczy swoją kolejną walkę 6 lipca na gali UFC 239 na której zmierzy się z Benem Askrenem i zwycięzca tego pojedynku może być kolejnym pretendentem do tytułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *