Jorge Masvidal odpowiedział na ofertę walki o tytuł złożoną przez Leona Edwardsa, jeśli ten wygra na UFC 278

Jorge Masvidal mógłby powrócić do walki o tytuł dużo wcześniej niż mógłby się spodziewać, ale pod warunkiem, że Leon Edwards zdobędzie tytuł mistrza.

Pomimo trzech przegranych walk, Masvidal (35-16 MMA, 12-9 UFC) jest brany pod uwagę w kontekście walki o pas. Aby jednak do tego doszło, kilka rzeczy musi pójść po jego myśli.

Aktualny mistrz wagi półśredniej UFC Kamaru Usman będzie bronił tytułu w walce z Leonem Edwardsem (19-3 MMA, 11-2 UFC) w głównym wydarzeniu gali UFC 278, która odbędzie się 20 sierpnia. Jeśli Edwards wygra, powiedział w rozmowie z MMA Fighting, że chciałby, aby jego pierwsza obrona tytułu była przeciwko Masvidalowi, który uderzył go za kulisami podczas gali UFC Londyn w 2019 roku.

„Zobacz, że to kolejna nieuchwytna rzecz” – powiedział Masvidal w wywiadzie dla BLOCK ASSET. „Mam powiedzieć „nie” dla walki o tytuł? Za cholerę, nie. Wezmę dupę w troki i przygotuję się na tego je**ego chuligana, wiesz? Dam z siebie wszystko, żeby rozwalić mu gębę. Jest wiele kwestii. Jest wiele rzeczy, które mogą się tam wydarzyć. Mogę przygotowywać się do walki z numerem 10, a tu nagle walczę o mistrzostwo świata.

Więc mówię wam, że nawet nie wiem, co ze sobą zrobię. Taki już jestem nieprzewidywalny, wiesz? Cały czas będę wybierał najlepsze opcje”.

Powrót Masvidala do oktagonu jest obecnie opóźniony ze względu na zarzuty, jakie ciążą na nim w związku z pobiciem i kryminalnym wykroczeniem po napaści na Colby’ego Covingtona w dniu 23 marca. Zawodnik ma wrócić do sądu na przesłuchanie przedprocesowe 31 sierpnia.

„Gamebred”, którego obecna seria obejmuje porażkę z Covingtonem i dwie przegrane walki o tytuł z Usmanem, jest chętny do walki z Conorem McGregorem, który niewątpliwie zapewniłby mu dużą wypłatę. Masvidal twierdzi jednak, że wciąż jest zmotywowany, by sięgnąć po pas.

„Jeśli chodzi o pieniądze, to jestem w dobrej sytuacji” – powiedział Masvidal. „Mógłbym przestać rok i byłbym w dobrej sytuacji finansowej. Nie muszę wracać do klatki dla pieniędzy. Czy przyniesie mi to dużo więcej pieniędzy? Oczywiście. Za każdym razem, gdy walczę, jest to po prostu o wiele więcej pieniędzy, ale to jest coś w środku (serce), wiesz? Nie jestem zadowolony z zamknięcia tej książki. Jest kilku ludzi, którym muszę urwać głowę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.