Jorge Masvidal o tym, czego Donald Cerrone musi unikać w walce z Conorem McGregorem i w czym może mu zagrozić

mmaweekly.com

Jorge Masvidal uważa, że Donald Cerrone jest w stanie pokonać Conora McGregora na UFC 246, ale tylko wtedy, gdy będzie w stanie uniknąć kilku istotnych błędów.

Po pierwsze i najważniejsze, Masvidal uważa, że Cerrone będzie musiał szybko zniwelować przewagę Irlandczyka w szybkości i sile ciosu. Według jego szacunków McGregor jest jednym z najszybszych zawodników na początku walki w tym sporcie, podczas gdy Cerrone zawsze długo się rozkręca tzw. „slow starter”.

„Conor jest niesamowity na starcie. Myślę, że ma świetne wyczucie czasu. Podczas gdy inni faceci dopiero wchodzą w swoje wyczucie czasu, Conor już je ma. On ma już swoje wyczucie czasu, zanim ty osiągniesz swoje. Dobra moc, i dobra pewność siebie. Uznałbym Conora za jednego z lepszych startujących w tym sporcie. Donald, z drugiej strony, jest bardziej zawodnikiem walczącym rytmem. Potrzebuje trochę czasu, żeby się rozkręcić. Zbiera swoje zmyłki, ruchy, zaczyna mierzyć prędkość, analizuje z jaką szybkością i jak mocno zadawać ciosy.

On pracuje nad tym, jest rytmicznym zawodnikiem. Z czasem robi się coraz lepszy i myślę, że ma też trochę większą wytrzymałość niż Conor. Jeśli więc Kowboj wyjdzie do walki stwarzając podwójne zagrożenie, stanie się większym problemem, a wtedy zacznę się skłaniać bardziej w stronę wygranej Kowboja.”

Masvidal kontynuował, wyjaśniając, że sposób poruszania się Cerrone również może stanowić problem. Uważa on, że jeśli Cerrone będzie stał płasko na stopach – jeśli nie będzie odpowiednio wykonywał uników – może łatwo stać się kolejną ofiarą McGregora.

„Jeśli będzie po prostu stał, będzie statyczny na nogach przed Conorem, wówczas przychylam się ku zwcięstwu Conora.”

Jorge Masvidal ze zrozumiałego względu podchodzi do tego pojedynku z dużym zainteresowaniem, ponieważ w 2017 roku pokonał Donalda Cerrone przez TKO w drugiej rundzie. Ponadto dużo mówi się o potencjalnej walce Masvidala z Conorem McGregorem. Obydwaj zawodnicy wyrazili zainteresowanie tym starciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *