Jon Jones zatrudnił byłego szefa Golden Boy jako swojego promotora

Josh Hedges/Zuffa LLC via Getty Images // Splash News

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones ogłosił podjęcie współpracy ze znanym promotorem boksu Richardem Schaeferem, który ma mu pomóc w kontynuacji kariery.

W środę Jon Jones ogłosił, że zatrudnił byłego prezesa Golden Boy Promotions Richarda Schaefera jako swojego nowego doradcę.

„Pozyskałem Richarda Schaefera jako mojego doradcę” – powiedział Jones w oświadczeniu zamieszczonym na swoich mediach społecznościowych. „Richard jest w przestrzeni walk od ponad 20 lat i w tym okresie zestawił jedne z największych globalnych wydarzeń pay-per-view. Mayweather, De La Hoya, Canelo, Hopkins, Barrera i Marquez byli gwiazdami tych ekscytujących wydarzeń, które Richard promował i produkował. Jego wiedza i doświadczenie w branży pay-per-view oraz sportów walki nie mają sobie równych.

Jestem podekscytowany, że mogę rozpocząć kolejny rozdział mojej kariery i kontynuować cementowanie mojego miejsca w historii jako jednego z wielkich, z Richardem jako moim doradcą. Nie mogę się doczekać, aby dać moim fanom i sportowi walki, które chcą zobaczyć.”

Ten ruch nastąpił miesiąc po rozstaniu z menadżerami Malki i Abe Kawa z First Round Management, którzy reprezentowali Jonesa przez 11 lat, choć Jones sam zajmował się negocjacjami w sprawie ostatnich walk.

Zwrócenie się po radę do Schaefera następuje w momencie, gdy Jones (26-1 MMA, 20-1 UFC) osiągnął impas w negocjacjach z UFC i prezydentem Daną White’em, z którym publicznie spierał się planując przejście do wagi ciężkiej. Jones i White po raz pierwszy weszli w konflikt między sobą w zeszłym roku po tym, jak Jones powiedział, że jest gotów walczyć z Francisem Ngannou za większe pieniądze. Waśń rozgorzała na nowo po tym, jak Ngannou pokonał Stipe Miocica na UFC 260, zostając mistrzem, co dało szansę dla potencjalnego starcia o tytuł w debiucie Jonesa w wadze ciężkiej.

Jednak ani Jones, ani White nie ustąpili w swoich stanowiskach. W efekcie Ngannou ma spotkać się z Derrickiem Lewisem w rewanżu w swojej pierwszej obronie tytułu.

Podczas gdy pogarda White’a wobec Oscara De La Hoyi jest dobrze znana, najwyraźniej szef UFC nie żywi złej urazy wobec Schaefera i pozytywnie wypowiadał się na temat współpracy z nim w celu przywrócenia Jonesa do rywalizacji w klatce.

„Lubię Richarda, znam go od dawna i oczywiście to on zbudował Golden Boy” – powiedział White w rozmowie z ESPN. „On zbudował tę firmę. Wie, co robi; jest inteligentnym facetem. Lubię i szanuję go i jeśli możemy coś załatwić, zrobimy to”.

Te komentarze są echem tego, co White powiedział w grudniu 2018 roku w występie w programie ESPN „First Take,” kiedy to komplementował Schaefera określając go jako sekret sukcesu Golden Boy, dodając „on jest mózgiem całej operacji”.

Schaefer opuścił Golden Boy w 2014 roku po dołączeniu do grupy promotorskiej w 2000 roku. Od tego czasu pracował w nieruchomościach i założył własną grupę promotorską, Ringstar Sports.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *