Jon Jones zaprzecza, aby donosił USADA na jakiegokolwiek zawodnika. Odrzucił też propozycję stoczenia walki na UFC 230

foxsports.com

Jon Jones mówi, że jest zmęczony oskarżeniami, sugerującymi jego współpracę z USADA polegającą na donoszeniu na innych zawodników w kwestii dopingu w celu otrzymania mniejszej kary zawieszenia.

Jon Jones będzie mógł powrócić do rywalizacji w MMA od 28 października. „Bones” otrzymał przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA) obniżoną karę 15 miesięcy zawieszenia. Według raportu, były mistrz wagi półciężkiej UFC miał „w znaczący sposób pomóc” agencji. To z kolei, dało krytykom Jonesa powód do tego, aby sądzić i oskarżać go o donoszenie na innych zawodników, którzy mogli stosować lub stosują doping.

W rozmowie z ESPN Jones stanowczo powiedział, że nigdy nie został poproszony o informacje dotyczące zawodników MMA:

„USADA poprosiła mnie, żebym zrobił wiele rzeczy w tej sprawie, ale jedną rzeczą, której nie zrobiłem, było donoszenie na kogokolwiek w MMA. Nie podałem żadnych informacji o lomkolwiek w sporcie, ani nie znam nikogo, kto robi te rzeczy w tym sporcie. Wydaje mi się, że cała ta sprawa z donoszeniem jest dość głupia. Interesującym jest patrzeć, jak ludzie wyciągają wnioski na temat rzeczy, o których nie mają bladego pojęcia. I to wszystko, co chcę powiedzieć na ten temat.”

Ostatnie informacje mówiły o tym, że UFC będzie chciało zestawić Jona Jonesa do pojedynku rewanżowego z Alexandrem Gustafssonem na gali UFC 232, która odbędzie się 29 grudnia. Przedtem mówiło się, że Jones mógłby wejść jako bohater walki wieczoru gali UFC 230, ale on sam powiedział w rozmowie z ESPN, że owszem dostał ofertę walki na tej gali, ale odrzucił ją. Powód podjęcia takiej decyzji jest zrozumiały i chodzi o zbyt krótki czas na przygotowanie do walki na gali, która odbędzie się 3 listopada.

„Zaoferowano mi to, ale zanim zostało mi to zaoferowane, miałem około pięciu lub sześciu tygodni na przygotowanie się do walki. Nie chciałem, aby do mojej pierwszej walki doszedł pośpiech z przygotowaniami, więc odmówiłam.”

2 thoughts on “Jon Jones zaprzecza, aby donosił USADA na jakiegokolwiek zawodnika. Odrzucił też propozycję stoczenia walki na UFC 230

  1. hehe „ja naprawde nie donosilem! a kare po recydywie to mi zmniejszyli tak po prostu, bo faktycznie te odzywki jakies dziwne” 😛
    Oj Jon Jones, ale Ty jestes mega zaklamany.
    Pamieta ktos jak przydusil Machide, poszedl do naroznica a trener do niego: „idz, zainteresuj sie co mu sie stalo, polepszyc PR i swoj wizerunek” – zaklamaniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *