Jon Jones wciąż znajduje się na liście zawodników USADA i był poddany testom w tym miesiącu

scrapdigest.com

Dziennikarz ESPN Bret Okamoto napisał na swoim Twitterze, że Jon Jones wciąż znajduje się na liście testowanych zawodników przez USADA i był testowany w tym miesiącu.

„USADA wciąż testuje Jona Jonesa w trakcie trwania jego sprawy. Raport przedstawia, że był badany w czwartym kwartale 2017r. Powiedziano mi, że było to w dniu 11 października, a wynik wskazał, że jest czysty.”

Być może gdyby nie kolejna wpadka Jona Jonesa przed jego walką z Danielem Cormierem na gali UFC 214, przygotowywałby się on do swojej następnej walki. Tą walką mógłby być pojedynek w wadze ciężkiej o tytuł z mistrzem Stipe Miocicem na gali UFC 218. Jones po zwycięstwie z Danielem Cormierem wyzwał do walki właśnie Stipe Miocica. Byłby to od dawna zapowiadany debiut Bones’a w wadze ciężkiej.

Niestety będziemy musieli obejść się smakiem, ponieważ wciąż nie wiadomo jaki zapadnie wyrok w sprawie Jonesa, który ma zostać ogłoszony w grudniu. Wydaje się jednak, że Jones może uniknąć najsurowszej kary zawieszenia nawet na 4 lata po tym, co powiedział Jeff Novitzky. Zespół Jonesa musiałby udowodnić, że pozytywny wynik testu był spowodowany przez przypadkowe zażycie zanieczyszczonego suplementu. W najlepszym scenariuszu dla Jona, mógłby on dostać zaledwie 6 miesięcy zawieszenia o ile nie zostałby usunięty z listy testowanych zawodników przez USADA, ponieważ wówczas musiałby spędzić kolejne sześć miesięcy na testach.

Tak Jon Jones skomentował we wrześniu swoją sytuację z oblanymi testami:

— Gościu, prawda jest taka, że ​​nigdy nie brałem sterydów. Przysięgam na moje dzieci i przysięgam na Boga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.