Jon Jones vs Luke Rockhold w planach na SUG 3. Jake Shields, Frank Mir i Dillon Danis również chętni na walkę

Submission Underground

Od debiutu Jona Jonesa w pro-grapplingu minął niewiele ponad tydzień, ale wygrana walka Jonesa sprawiła, że rywalizacja w grapplingu może być dla niego dobrą alternatywą dla MMA.

Jon Jones zmierzył się z Danem Hendersonem na turnieju Submission Underground 2 organizowanym przez Chaela Sonnena. Jones poddał Hendersona duszeniem trójkątnym rękoma w czasie 6:39. Po walce, Chael Sonnen zapytał Jona z kim chciałby się zmierzyć na SUG 3 planowanym na 29 stycznia i ten odpowiedział, że właśnie z Sonnenem na co Chael się zgodził. Wiadomo już, że do tego starcia nie dojdzie, ponieważ 21 stycznia Chael Sonnen ma zakontraktowaną walkę z Tito Ortizem a gali Bellator 170.

Chael Sonnen zdradził jednak, że jeśli wszystko pójdzie z planem i Jon Jones wystąpi na SUG 3, to jego rywalem będzie były mistrz wagi średniej Luke Rockhold.

Oto, co Luke Rockhold powiedział po wygranym pojedynku Jona Jonesa na SUG 2:

„Jon Jones testuje swoje umiejętności grapplingowe. Zostaw tego staruszka. Naprawdę chcesz spróbować tego gówna na serio? Będę wolny 29 stycznia, zatańczmy.

Lekarz powiedział, że nie mogę kopać, ale nic nie mówił o grapplingu…”

Wczoraj Jon Jones umieścił na swoim Twitterze wpis w którym napisał, że przed nim kolejne duże wyzwanie i czeka na czarne pasy, które chcą z nim walczyć i które będzie mógł poddać.

Natychmiastowy odzew przyszedł ze strony Jake’a Shieldsa, Franka Mira oraz trenera Conora McGregora Dillona Danisa.

Frank Mir po obejrzeniu walki Jonesa z Hendersonem wyraził chęć zmierzenia się w pojedynku grapplingowym z Jonem Jonesem o czym opowiedział w wywiadzie dla FloGrappling.

„Byłem przekonany, że jeśli jest się zawieszonym, to nie można rywalizować w czymkolwiek innym. Jona obowiązuje zawieszenie z komisji sportowej oraz UFC, a mimo to może rywalizować. Wydaje mi się, że w związku z tym ja też w przyszłym roku wystartuje w zawodach grapplingowych z dwóch powodów. Pierwszy powód to załagodzenie głodu rywalizacji, a drugi powód to możliwość utrzymania się w formie i powrót do aktywności po roku przerwy. Jon i ja jesteśmy kumplami, więc walka z nim byłaby dobrą zabawą.”

Frank Mir został zawieszony przez USADA po tym jak po walce z Markiem Huntem na UFC Fight Night 85 oblał testy antydopingowe.

7 thoughts on “Jon Jones vs Luke Rockhold w planach na SUG 3. Jake Shields, Frank Mir i Dillon Danis również chętni na walkę

  1. To cwaniakowanie Rockholda już mnie tak wk*rwia. Rozumiem, że przy promocji walk zawodnicy podgrzewają atmosferę, ale żeby na każdym kroku tak cwaniakować ? Facet ma coś z głową, oby ktoś mu zafundował ciężkie K.O, może to coś zmieni.

  2. Facet, wróć z powrotem na ziemie, wszystko Ci się miesza. Submission Underground to organizacja założona przez Sonnena i tam są organizowane grapplingowe walki. A to zupełnie inny rodzaj konkurowania i samej kultury gal niż w mma czy boksie. Dlatego wypowiedź Rockholda jest niestosowna. Czaisz ?

  3. Naprawde…dobrze ze mnie uswiadomiles, bo juz mi sie mieszalo 😉 Nic lepszego nie mogles wymyslic. Nie wyszczegulniles ze chodzi tylko o gadki odnosnie sub-a. A teraz zgrywasz mondrale?! Gatki Rokholda do (powiedzmy kumpla Bonsa)..(nie pomyl z przyjaznia) maja podloze kolezenskie….CZAISZ – ale nie ty oczywiscie interpretujesz to po swojemu, no i ok. Ale nie nazucaj swojego miernego zdania wszystkim…

  4. Panowie mi chodzi tylko o to, że gość nie ma wyczucia i zdarza mu się pieprzyć bzdury. Moim zdaniem jest najlepszym zawodnikiem MW i ponownie zostanie mistrzem i w grapplingu z Jonesem może dużo pokazać. Nawet Conor by czegoś takiego nie napisał w takiej sytuacji, wierzcie mi, on to robi dla show/sławy/kasy i się z tym dobrze czuje. Jego pajacowanie ma inny motyw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *