Jon Jones: Podczas tych przygotowań prawie nie robiłem ciężarów

 Jeff Bottari/Zuffa LLC / Zuffa LLC
Jeff Bottari/Zuffa LLC / Zuffa LLC

Bones dokonał zmian w przygotowaniach do walki.

Między walką z Danielem Cormierem (17-1, 6-1 w UFC) a Ovincem Saint Preuxem (19-8, 7-3 w UFC, #6 w rankingu UFC) Jon Jones (22-1, 16-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) pauzował przed ponad rok, w tym czasie zasłynął mocnymi treningami na wolnych ciężarach. Walkę z OSP podopieczny Grega Jacksona wygrał jednak jego dyspozycja nie zachwyciła, częściowo winę za ten stan rzeczy były mistrz wagi półciężkiej zrzucił na swoje przygotowania, do których teraz – do drugiej walki z Cormierem – wprowadził zmiany.

Podczas tych przygotowań prawie nie robiłem ciężarów.

W mojej ostatniej walce na pewno miało znaczenie konserwowanie energii. Czułem, że jestem w dobrej formie, moje płuca były silne jednak wytrzymałość moich mięśni nie była odpowiednia.

Teraz byłem skoncentrowany na spalaniu mięśni dużym obciążeniem wytrzymałościowym. Myślę, że na ważeniu i podczas walki będziecie w stanie zauważyć, że wyglądam tak jak wyglądałem kiedyś, że jestem mniej masywny. Moja wytrzymałość jest bardzo dobra.

Pojedynek Jonesa z Danielem będzie walką wieczoru jubileuszowej gali UFC 200, która odbędzie się 9 lipca w T-Mobile Arenie w Las Vegas.

11 thoughts on “Jon Jones: Podczas tych przygotowań prawie nie robiłem ciężarów

  1. wygladał dobrze ale jak sam mówi musiał ograniczyc ciezary bo na kondycję zle wpłyneły siłe ma wporządku i mam nadzieje ze odbierze grubasowi co jego Jon Jones and newwwwwww !!!!!!!!!!! pozdrówki JUnior czekamy na 9 lipca

  2. Ciężary g.. dają jesli chodzi o sporty walki. Najwiecej daje trening imitujacy kinematyke sportu. JJ zawalczyl świetnie jak na tak dluga przerwę w walce z DC bedzie jeszcze lepszy bo zyska na plynnosci i dynamice.

  3. Dlatego niepotrzebnie je wcześniej robił i teraz ogrniczył na rzecz wytrzymałosci. Dla mnie te treningi siłowe miały widoczność w walce z OSP. Teraz będzie lepiej przygotowany niż wtedy

  4. RidgeTTTt mylisz sie mówiąc ze ciezary nic nie dają bez treningu siłowego nie masz czego szukac w mma a wiem swoje bo trenuje juz 4 rok takze trochę sie juz mogę wypowiedziec co nie co od strony praktycznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *